Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook Uzun Makaleler için Özel Asistan Geliştiriyor

Facebook kullanıcıları uzun içerikleri okumaktan kurtaracak bir asistan üzerinde çalışıyor.
Facebook Uzun Makaleler için Özel Asistan Geliştiriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında Facebook geliyor. 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı olan sosyal mecra, ayrıca Instagram ve WhatsApp platformlarının da sahibi konumunda. Çok büyük bir kitleye ulaşan şirket yeni araçlar geliştirerek sunduğu deneyimi iyileştirmeyi amaçlıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde TikTok’a rakip olacak Collab adlı uygulamasını duyurmuştu.

Yapılan yeni açıklama Facebook’ta uzun içerikleri okuyan kişiler için bir araç geliştirildiğini ortaya koydu. Bilindiği üzere sosyal mecralarda yapılan bazı paylaşımlar çok uzun metinlerden oluşabiliyor. İnsanlar makalelerinin erişimini artırmak adına sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Tabi çok uzun içerikleri okumaya üşenen kullanıcılar oluyor. Şirket bunun için yapay zeka destekli bir araç geliştiriyor.

Facebook’a Yeni Asistan Geliyor

Facebook’a Yeni Asistan Geliyor

Yapay zeka tabanlı teknolojiler sürekli gelişiyor ve yapılan yatırımlar ile hayatımıza pek çok işlevli uygulama giriyor. Facebook’un da sosyal medyanın yanı sıra farklı teknolojilere yönelik yatırımlar yaptığı biliniyor. Şirketin üzerinde çalıştığı yeni araç ise uzun makaleleri okumaya üşenen kişiler için büyük kolaylık sağlayacak. TLDR adındaki yapay zeka asistanı insanların düşüncelerini algılayacak ve bunu anlaşılır hale getirecek.

Facebook geçmişten bu yana yaptığı araştırmalarda insanların uzun makaleleri okumaktan sıkıldığını tespit etti. Geliştirilen yapay zeka ise uzun metinleri özetleyecek ve maddeler halinde sıralayacak. Bu asistan içerikleri sesli olarak okuyabilecek. Kullanıcılar ise asistan ile sesli iletişim kuracak ve yanıt verebilecek.

Nöral arayüz girişimi CTRL Labs’ı 2019 yılında satın alan Facebook, beyinden gelen sinir sinyallerini algılayan bir sensör üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu sensörün ilerleyen yıllarda sanal bir nesneyi veya karakteri kontrol etme amacıyla kullanılabileceği belirtiliyor.

Rusya Merkezli Hesaplar Kaldırıldı

Rusya Merkezli Hesaplar Kaldırıldı

Şirket yeni özellikler ve araçlar üzerinde çalışırken bir yandan da güvenliğe yönelik adımlar atıyor. Son olarak güvenlik politikası kapsamında Rusya ve Fransa bağlantılı olduğu tespit edilen hesap ağlarının kaldırıldığı belirtildi. Fecebook bu hesapların dış müdahaleye karşı politikayı ihlal ettiğini açıkladı.

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, “Bugün, dış müdahaleye veya diğer hükümetin müdahalesine karşı politikamızı ihlal ettiği için, yabancı veya devlet kurumu adına koordineli ve orijinal olmayan faaliyetler gerçekleştiren üç ayrı ağı kaldırdık. Bu ağlar Fransa ve Rusya’da ortaya çıktı ve Kuzey Afrika ve Orta Doğu’daki birçok ülkeyi hedef aldı” ifadelerine yer verildi.

Şirket toplamda 356 hesap, 161 sayfa ve 32 grubu, Instagram’da ise 32 hesabı kapattığını duyurdu. Bu hesapların 3’te 2’si Rusya’da oluşturuldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum