Yatırım yapmaya başla!

Facebook Üzerinden Instagram ve IGTV Paylaşımları Yönetilebilecek

Sosyal medya ağı Facebook, bünyesi altındaki Instagram ve IGTV’deki videoları kendi uygulaması üzerinden zamanlamaya izin verecek.
Facebook Üzerinden Instagram ve IGTV Paylaşımları Yönetilebilecek

Facebook bilindiği üzere popüler sosyal ağlar Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi konumunda. Sosyal medya devi son dönemde tüm platformları arasındaki bağı kuvvetlendirecek güncellemeler ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un IGTV ile bağını kuvvetlendirecek özellikler üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Gelen son haberler gösteriyor ki şirket bu alanda yeni özellikler ile çatısı altındaki uygulamaları daha da yakınlaştırmak istiyor.

Facebook’ta bilindiği üzere sayfa sahipleri için sunulmuş Creator Studio aracı mevcut. Buradan kullanıcılar yönettikleri sayfaya dair tüm kontrolleri sağlayabilir ve güncel verilerini takip edebiliyor. Yayınlanan son güncelleme ile Facebook’un bu aracı üzerinden Instagram ve IGTV videoları yönetilebilecek. Sosyal medya devi yeni özelliğini Amsterdam’da düzenlenen Uluslararası Yayıncılık Konferansında duyurdu.

Facebook ile Instagram Yakınlaşmaya Devam Ediyor

Facebook ile Instagram Yakınlaşmaya Devam Ediyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıldan bu yana Facebook veri skandalları ve gizlilik ihlalleri ile sürekli gündeme geldi ve itibar anlamında büyük kayıp yaşadı. Diğer yandan Instagram’ın ise her geçen gün daha popüler bir mecra haline geldiğini söyleyebiliriz. Facebook kendi imajını kurtarmak adına çareyi Instagram’da bulmuş görünüyor. Şirket içeriklerin kontrol edildiği Creator Studio aracına Instagram bağlantısı da ekledi.

Kullanıcılar Facebook’un içerik yönetim aracı üzerinden Instagram ve IGTV’deki videoları paylaşabilecek. Dilerlerse ileri bir tarihe yönelik zamanlama yapabilecekler. Facebook’un Creator Studio aracında gönderileri 6 aya kadar zamanlamak mümkün. Instagram ve IGTV videolarını da yine aynı süreyle Facebook’un aracı üzerinden kullanıcılar zamanlayabilecek.

Daha önce bu hizmet için kullanıcılar üçüncü parti servisler kullanıyordu. Ancak geliştirilen araç ile artık Facebook’un kendi platformu üzerinden bu kolaylık sağlanmış oluyor. Özelliğin kullanılması için Facebook ve Instagram hesaplarının birbirine bağlanmış olması gerekiyor.

Bu işlem yapıldıktan sonra kullanıcılar içerik yönetim aracındaki Instagram logosuna tıklayarak buradan Instagram yayınlarını ve IGTV videolarına yönelik her türlü planlamayı yapabilirler. Kullanıcılar dilediği takdirde paylaşımlara etiket ekleyebiliyor görseller üzerinde kırpma işlemi yapabiliyor ve konum bilgisi paylaşabiliyor. Özellik şu an için Instagram’ın Hikayeler bölümünü desteklemiyor.

Facebook’tan Canlı Yayın Güncellemesi

Facebook’tan Canlı Yayın Güncellemesi

Sosyal medya devinin getirdiği özellikler Instagram’dan gönderi zamanlanması ile sınırlı değil. Artık canlı yayın yapacak kullanıcılar öncesinde bir problem yaşamamak adına prova adı verilen test yayınları gerçekleştirebilecek. Bu yayınlar sadece sayfa yöneticileri tarafından görüntülenecek. Kullanıcılar ayrıca bu canlı yayınlar üzerinde kesme gibi basit düzenleme işlemleri yapabilecek.

Şirket ayrıca daha önce 4 saat olan yayın süresinin limitini ise 8 saate çıkarıyor. Son olarak Watch Party özelliğine de zamanlama aracını getirecek olan Facebook, Creator Studio’daki analiz araçlarına da yenilerini ekleyeceğini açıkladı. Tüm bu özelliklerin kullanılması için Facebook ve Instagram hesaplarının birbirine bağlı olması ve işletme hesabı olması gerekiyor. Ayrıca Creator Studio için gerekli düzenlemelerin yapılmış olması lazım.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum