Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook Ücretsiz İnternet Sunacağı Discover Projesi Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya devi ücretsiz internet sağlayacağı Discover uygulamasını test ediyor.
Facebook Ücretsiz İnternet Sunacağı Discover Projesi Üzerinde Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Facebook bir sosyal medya şirketi olmasının yanı sıra çok sayıda ürün ve hizmet geliştirerek kullanıcılara farklı deneyimler sunuyor. Şirket dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcıya sahip. Bununla beraber bünyesinde bulunan Instagram ve WhatsApp ile bu sayının çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya devi verdiği hizmetin kapsamını genişletmek adına yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Discover adı verilen uygulama kullanıcılara ücretsiz internet hizmeti sunacak. Facebook Connectivity ve iş ortakları Entel, Claro, Bitel ve Movistar ile beraber Discover adında yeni bir girişim test edilmeye başladı. Günümüzde kullanıcıların internet paketleri bitebiliyor ve erişim sağlamakta zorluk çekebiliyor. Facebook, Discover projesi ile yeni bir seçenek sunacak.

Facebook, Mobil Operatörler ile Çalışıyor

Facebook, Mobil Operatörler ile Çalışıyor

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada Free Basics adında bir yeni girişim üzerinde çalışıldığı duyuruldu. Proje ile sivil toplum kuruluşları ve farklı topluluklardan alınan geri bildirimler alınıyor. Discover projesi kullanıcıların ücretsiz olarak internete bağlanmasını sağlayacak. Mobil operatörler ile yapılan iş birliği kapsamında kullanıcılar ücretsiz veri trafiği sayesinde internet sitelerine erişim sağlayabilecek.

Android için geliştirilen mobil uygulama düşük bant genişliği ile çalışacak. Veri kullanımının ücretsiz olması nedeniyle sesli ya da videolu içeriklerin açılması mümkün olmayacak. Yayında olan tüm internet sitelerinin aynı şekilde açılacağı belirtiliyor. Facebook bu proje ile herkesin internete bağlanabilir durumda olmasını amaçlıyor.

Uzmanlar kullanıcıların veri tüketimlerini doğru ayarlayamaması nedeniyle sıkça internetsiz kaldığına dikkat çekiyor. Discover’in bu soruna bir çözüm olarak geliştirildiği belirtiliyor. Özellikle COVID-19 salgını sırasında bu durumların yaşanmaması adına kullanıcıların her şartta internete ulaşabilecek olması, Facebook tarafından önemli bulunuyor. Önümüzdeki günlerde Discover uygulamasının kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu