Yatırım yapmaya başla!

Facebook’ta Ücretli Canlı Yayın Dönemi Başlıyor

Facebook önümüzdeki süreçte kullanıcıların ücretli canlı yayınlar gerçekleştirebileceğini açıkladı.
Facebook’ta Ücretli Canlı Yayın Dönemi Başlıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, kullanıcı sayısını sürekli artırıyor. Platform dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Şirket bu kitlesini artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Bilindiği üzere son dönemde tüm dünyayı esir alan Corona virüsü nedeniyle insanlar evlerine kapandı. Bu da sosyal medya uygulamalarına olan ilginin fazlasıyla artmasına neden oldu. Facebook geçtiğimiz günlerde bu anlamda video konferans uygulaması Messenger Rooms’u duyurmuştu.

Sosyal medya platformlarında canlı yayınlar son dönemde başlıca iletişim aracı haline geldi. Facebook, Instagram üzerinden pek çok içerik üretici kendi canlı yayınlarını gerçekleştiriyor ve takipçileri ile iletişime geçebiliyor. Facebook bu anlamda içerik üreticileri ilgilendiren yeni kararlarını duyurdu. Buna göre artık yapılan canlı yayınlar isteğe bağlı olarak ücretli hale getirilebilecek.

Canlı Yayınlar için Yeni Karar

Canlı Yayınlar için Yeni Karar

Sosyal medya devi canlı yayınların ücretli hale getirilmesi ile içerik üreticilerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Büyük şirketlerin ya da sanatçıların yapacağı canlı etkinliklerin ücretli olması ile beraber Facebook’un yeni bir gelir kapısı yaratacağı belirtiliyor. Bununla beraber düzenlenecek olan etkinliklerin çevrimiçi olarak işaretlenmesi söz konusu olacak. Sosyal medya devi ayrıca kullanıcıların canlı yayınlara erişimini kolay hale getirecek düzenlemeler yapacağını açıkladı. Üstelik bağlantı hızı yavaş olan kullanıcılar yayınları sadece sesli olarak dinleyebilecek.

Facebook’un geçtiğimiz günlerde dikkat çeken ürünlerinden birisi ise Portal olmuştu. Görüntülü arama cihazı olan Portal, kullanıcıların birbirleri ile olan etkileşiminde büyük pay sahibi olmakta. Şirket bu aracına da bazı yenilikler getirme kararı aldı. Kullanıcılar önümüzdeki günlerden itibaren Facebook sayfalarına ve gruplarına Portal aracılığı ile canlı yayınlar gerçekleştirme şansına sahip olacak.

Portal aracı ile kullanıcılar kendi profilleri üzerinden canlı yayınlar yapabiliyordu. Artık başa sayfa ve gruplarda bu yayınları paylaşmak mümkün olacak. Facebook, Portal aracına getireceği yenilik ile ilgili açıklamasında, “Bir makyaj ya da pişirme eğitimi paylaşıyor ya da daha samimi bir sohbet düzenliyor olun, Portal’ın yapay zeka destekli Akıllı Kamerası kişisel sinematografınız olabilir ve sizi mükemmel bir şekilde çerçevelemeye devam edecek.” ifadelerine yer verdi. Önümüzdeki günlerde alınan yeni kararların hayata geçirilmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum