Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Twitter CEO’ları ABD Seçimleri Sonrası İfade Verecek

Sosyal medya devlerinin CEO’ları Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey, başkanlık seçimleri sonrası senatonun yargı komitesinde ifade verecek.
Facebook ve Twitter CEO’ları ABD Seçimleri Sonrası İfade Verecek

ABD merkezli sosyal medya devleri Facebook ve Twitter dünyanın dört bir yanında milyonlarca aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Gündeme dair gelişmelerin nabzının tutulduğu sosyal mecralar kimi zaman tartışmalı kararları ile gündeme geliyor.

Bilindiği üzere 3 Kasım’da ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek ve tüm ülke seçimlere kilitlenmiş durumda. Mevcut başkan Donald Trump ile Joe Biden’ın kozlarını paylaşacağı seçimin sonuçları merak ediliyor. Seçim sonrası ise sosyal medya devlerini yeni bir süreç bekliyor.

ABD Senatosu Yargı Komitesi geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasında Facebook ve Twitter CEO’larının Demokrat başkan adayı Joe Biden’in oğlu hakkındaki iddialar içeren paylaşımları engellediği gerekçesiyle ifade vereceklerini belirtti. Facebook ve Twitter’ın New York Post’ta yer alan bir haberi dezenformasyon yapabileceği şeklinde işaretlemesi eleştiri toplamalarına neden oldu.

Sosyal Medya Patronları İfade Verecek

Sosyal Medya Patronları İfade Verecek

Facebook ve Twitter’ın CEO’ları Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey’in 28 Ekim tarihinde düzenlenecek ABD Senatosu Ticaret Komitesi önünde ifade vereceği açıklandı. Başkan Trump daha önce sosyal medya şirketlerini muhafazakarları bastırdığı gerekçesiyle sert bir şekilde eleştirmişti. Duruşmada bu konunun da gündeme geleceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta Twitter, Joe Biden’ın oğlunun Ukrayna’daki ilişkilerine dair haberleri sansürlemişti. Mikro blog sitesinin bu hareketi seçim sonuçlarına müdahale olarak değerlendirilmişti. Twitter daha sonrasında özür açıklaması yapmıştı. Jack Dorsey konuyla ilgili açıklamasında şirketin bu eyleminin kabul edilemez olduğunu açıklamış ve günah çıkarmıştı.

Facebook ise konuyla ilgili paylaşımların denetleyiciler tarafından doğrulanmadan önce etkileşiminin azaltıldığını açıklamıştı. Twitter ise siyasi kesimlerden gelen yoğun tepki sonrası politikasını güncellemek durumunda kalmış ve uyguladığı engelden geri adım atmıştı.

Senatodan yapılan açıklamada Facebook ve Twitter CEO’larının düzenlenecek duruşmaya katılmak zorunda oldukları belirtildi. Her iki sosyal medya devi de daha önce çeşitli sebeplerle resmi kurumlara ifade vermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum