Yatırım yapmaya başla!

Facebook Türkiye’deki Kullanıcıları Corona Virüsü ile İlgili Resmi Kaynaklara Yönlendirecek

Facebook tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Corona virüsüne karşı önlemler almaya başladı.
Facebook Türkiye’deki Kullanıcıları Corona Virüsü ile İlgili Resmi Kaynaklara Yönlendirecek

Dünyada pandemi olarak büyük tehdit oluşturan Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 10 bini geçti. Çin’de ortaya çıkan salgın kısa sürede İtalya, İspanya, Fransa ve ABD’de son derece olumsuz seyrediyor. Ülkemizde de son açıklamalara göre salgına yakalanan insan sayısı 359 olarak açıklandı. 4 kişinin ise hayatını kaybettiği belirtildi. Bu durum sonrası insanlar sosyal medya uygulamaları üzerinden bilgi sahibi olmak istiyor. Ancak asılsız bilgiler kullanıcılar için risk oluşturuyor.

Sosyal medya devi Facebook bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek adına sürekli yeni önlemler alıyor. Şirket Türkiye’deki kullanıcıları için de yeni planlarını uygulamaya koydu. Yapılan açıklama ile kullanıcıların T.C Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitelerine yönlendirileceği belirtildi. Yönlendirilen kullanıcılar, “Koronavirüsün Yayılmasını Önlemeye Yardımcı Ol” mesajı ile karşılaşacak. Bu sayede kullanıcılar salgına karşı yapmaları gerekenlerle ilgili en doğru bilgiyi almış olacak.

Facebook’tan Türkiye Hamlesi

Facebook’tan Türkiye Hamlesi

Facebook ayrıca hem kendi platformunda hem de Instagram’da kullanıcıların en iyi şekilde bilgilendirilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak paylaşımları öne çıkaracak. Ayrıca bakanlığa teknik destek ve reklam kredisi sunacak. Belirlenen politika çerçevesinde sosyal medya devinin Corona virüsüne dair yanıltıcı bilgiler veren reklamları yasakladığı ifade ediliyor.

Kullanıcıların en doğru bilgiye kolayca ulaşmaları için resmi bağlantıların, Haber Kaynağı’nın en üst bölümünde gösterileceği açıklandı. Facebook’un Türkiye’de çok geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Kullanıcılara en doğru bilgiyi ulaştırmak istediklerini söyleyen Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş önmli açıklamalarda bulundu.

Matraş açıklamasında, “Bu sorumluluk, bireylerin alacağı önlemlerin KOVID-19’un ülkemizdeki yayılma hızını azaltabileceği bu kritik dönemde daha da büyük bir önem kazandı. Biz de Facebook olarak, ülkemizdeki insanların Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan en son bilgilere en hızlı şekilde ulaşabilmeleri adına gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.

Platformlarımız üzerinden Türkiye’deki insanların aileleriyle, arkadaşlarıyla ve kendileriyle aynı ilgi alanlarına ve amaçlara sahip bireylerden oluşan topluluklarla bir araya gelebildikleri ve birbirlerine destek oldukları alanlar sunabilmenin önemini çok iyi biliyoruz.” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum