Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Tüm Uygulamalarını Birleştirmesinin Engellenebileceği İddia Ediliyor

Sosyal medya devi Facebook’un tüm platformlarını birleştirme fikrine engel çıkabilir.
Facebook’un Tüm Uygulamalarını Birleştirmesinin Engellenebileceği İddia Ediliyor

Sosyal medya uygulamaları günümüzde milyonlarca kullanıcıyı kendisine çekmeye devam ediyor. Başlıca platformlar arasında Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Son rakamlar Facebook’un kendi uygulamasında dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Bununla beraber Instagram ve WhatsApp’ın da Facebook’un çatısı altında faaliyet gösterdiği biliniyor. Facebook son dönemde veri ve gizlilik ihlalleri anlamında yüksek kullanıcıya sahip olmasına rağmen büyük itibar kaybı yaşadı.

Instagram ise her geçen gün daha popüler bir mecra haline gelmeye devam ediyor. WhatsApp dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Bir süredir Facebook’un tüm uygulamalarını bir araya toplamak gibi bir planı olduğu biliniyordu. Kısa zaman önce önce WhatsApp’a giriş yapan kullanıcılar çıkan ekranda ‘From Facebook’ yazısını görmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin WhatsApp’tan sonra Instagram’a da kendi adını verme hazırlığında olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak The Wall Street Jorunal’de yer alan bir rapora göre Facebook’un planlarına FTC tarafından engel getirilebilir.

Facebook için Kötüye Kullanım Şüphesi

Facebook için Kötüye Kullanım Şüphesi

Dev sosyal medya platfomunun Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp’ı tek çatı altında toplamak gibi bir planı olduğu şirkete yakın kaynaklar tarafından dile getiriliyor. The Wall Street Journal, ABD yönetiminin bu planın önüne engel getirebileceğini iddia ediyor. Federal Ticaret Komisyonu’nun şirketin politikasına odaklanacağı belirtilirken, rekabet koşullarının kötüye kullanım ihtimaline karşı önlem alabileceği belirtiliyor. FTC’nin olumsuz bir görüşte bulunması halinde Facebook’un bu planının engellenebileceği ifade ediliyor.

Facebook’un bu hamlesinin başka sosyal medya şirketlerinin rekabet koşullarını olumsuz etkilemesi istenmiyor. Bugüne kadar hem FTC’den hem de Facebook’tan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Uzmanlar ise Facebook’un yakın geçmişte yaşadıkları nedeniyle tüm uygulamaları birleştirme fikrine temkinli yaklaşıyor. Sosyal medya devi yaşananlar sonrası gizlilik konusunda büyük önem vereceğini açıklamış ve bu alanda titizlikle çalışacağını belirtmişti.

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in Instagram, WhatsApp ve Messenger’ın altyapılarını birleştirme fikri olduğu belirtiliyor. Bu uygulamaların her biri kendi hizmetlerini vermeye devam edecek ancak aynı altyapı üzerinde toplanacak. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili somut gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum