Yatırım yapmaya başla!

Facebook Bu Yıl İçerisindeki Tüm Etkinliklerini Erteleme Kararı Aldı

Facebook’tan yapılan açıklamada bu yıl düzenlenmesi planlanan tüm etkinliklerin ertelendiği bildirildi.
Facebook Bu Yıl İçerisindeki Tüm Etkinliklerini Erteleme Kararı Aldı

COVID-19 salgını dünya genelinde tüm hayatı fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda. Çin’den tüm dünyaya hızla yayılan virüse yakalanan insan sayısı toplamda 2 milyonu geçmiş durumda. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise son rakamlara göre 145.563 olarak açıklandı. Salgın son günlerde ABD, Fransa, İtalya, İspanya gibi ülkelerde etkisini ağır olarak göstermeye devam ediyor.

Yayılmayı önlemek adına sosyal izolasyon çerçevesinde pek çok şirket çalışanlarının evden çalışmalarını sağlıyor. Bu şirketlerden birisi ise sosyal medya devi Facebook olmaka. Dünyanın en büyük sosyal mecrası olan Facebook, kullanıcılarına salgına dair doğru bilgi akışı sağlamaya başlamıştı. Şirket son olarak dünya genelinde başlattığı yardım projesini Türkiye’de de kullanıma sundu.

Salgından dolayı bugüne kadar düzenlenmesi planlanan pek çok etkinliğin iptal edildiği biliniyor. MWC 2020, GDC 2020 ve Facebook F8 başta olmak üzere bu etkinlikler için iptal kararı alınmıştı. Facebook bu yılın devamında düzenlenmesi beklenen etkinlikler için de aynı kararı aldığını duyurdu.

Facebook’tan Etkinlik Kararı

Facebook’tan Etkinlik Kararı

Facebook’un bu yılın devamında düzenleyeceği büyük etkinlikler yapılan açıklama iptal edilmiş oldu. Açıklama şirketin CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapıldı. Kişi sayısı 50’yi aşan tüm etkinlikler 2021 yılına ertelendi. Bunun yanı sıra çevrimiçi bazı etkinliklerin de düzenlenebileceği ifade ediliyor. Zuckerberg çalışanlarının evden çalışmaya devam edeceklerini ve iş seyahatlerini de Haziran’a kadar ertelediğini vurguladı.

As we start to think about what it will look like to re-open society, I wanted to provide an update on how we're…

Mark Zuckerberg paylaştı: 16 Nisan 2020 Perşembe

Evden çalışma konusu ile ilgili açıklama yapan Facebook CEO’su, “Çoğu insanın çalışanlarımız kadar kolay bir şekilde evden çalışamayacağını biliyoruz. Ayrıca, toplum yeniden dışarı çıkmaya başladığında, işlerine dönen insanların bunu güvenli bir şekilde yapabilmelerini istiyoruz. Gelecekteki salgın olasılığını minimuma indirgemek için ise bu açılma politikasının dalgalar halinde yavaşça ilerlemesi gerektiğini biliyoruz.” diye konuştu.

Facebook CEO’su çalışanlarına güven veren açıklamalarına şu şekilde devam etti. Zuckerberg salgında iyileşme görülmesine rağmen çalışanların istedikleri halde evlerinden çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Ailelerine karşı sorumlulukları olan insanları düşündüklerini belirten Facebook patronu, “Umarım, bu kararlar Covid-19’un yayılmasını önler, bu sayede insanlarımızı güvende tutabilir ve yakında tekrar çalışmaya başlayabiliriz” açıklamasında bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum