Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Trump Destekçilerinin Sıkça Kullandığı Sloganlı Yasaklıyor

ABD’de tamamlanan başkanlık seçimlerinin ardından Facebook tedbirleri sıkılaştırmaya devam ediyor.
Facebook, Trump Destekçilerinin Sıkça Kullandığı Sloganlı Yasaklıyor

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında ABD Başkanlık Seçimleri yapıldı ve Trump ile Biden kozlarını paylaştı. Tansiyonu son derece yüksek olan seçimi Joe Biden kazandı. Ancak seçimin sonlanmasına rağmen tartışmalar sona ermek bilmedi. Trump yaptığı açıklamalar ile seçim sonuçlarını kabul etmedi ve her fırsatta hile yapıldığını iddia etti. Bu durum Trump’ın destekçileri arasında da gerilimin artmasına neden oldu.

Geçtiğimiz hafta Trump yanlıları Biden’ın onaylanacağı kongreyi basmış ve tüm dünyada büyük yankı yaratmıştı. Olayların bu noktaya gelmesinde Trump baş sorumlu olarak gösteriliyor. Sosyal medya şirketleri de yaşananlar sonrası yeni yaptırımlar uygulamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Twitter, Trump’un hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.

Hatta Trump yanlılarının geçtiğimiz gün Twitter binası önünde protestoya hazırlandığı haberleri gelmeye başladı. Bir diğer sosyal medya devi Facebook’un da Trump’ın hesabını askıya aldığı biliniyor. Şirket Trump yanlılarının kullandığı bir sloganı yasaklayacağını açıkladı.

Facebook’tan Yeni Tedbir

Facebook’tan Yeni Tedbir

Facebook, Trump’a yönelik aldığı tedbirlerin yanı sıra destekçilerine karşı da yeni yaptırımlar uygulamaya başladı. Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, Trump destekçilerinin sıkça kullandığı ‘Çalmayı Durdur’ sloganının kaldırılacağı belirtildi. Alınan bu kararın şiddetin kışkırtılmasını engellemek için uygulanacağı ve birkaç hafta boyunca süreceği ifade edildi.

Açıklamada, “Politikamız kapsamında “çalmayı durdur” ifadesini içeren içeriği şimdi Facebook ve Instagram’dan kaldırıyoruz. Kasım ayında orijinal Stop the Steal grubunu kaldırdık ve şiddet çağrıları da dahil olmak üzere politikalarımızdan herhangi birini ihlal eden Sayfaları, grupları ve etkinlikleri kaldırmaya devam ettik.” ifadeleri kullanıldı. Seçim sonuçlarına dair paylaşımların yasaklanmayacağı ancak şiddete yol açacak her şeyin karşısında olunduğu ifade edildi.

Facebook Kendisinden Kaynaklı Sorun İstemiyor

Facebook Kendisinden Kaynaklı Sorun İstemiyor

İçeriklerin denetlenmesi için Facebook Doğruluk Operasyon Merkezi, en az 22 Ocak tarihine kadar varlığını sürdürmeye devam edecek. Şirket ayrıca platformlarında siyasi içerikli reklamlara izin vermemek için dikkatli olacağını ve devir teslim sürecine kadar kullanıcılara güvenilir bilgileri ve haberleri vereceğini belirtiyor. Bunun için Facebook News bölümüne bir haber özeti ekleneceği açıklandı.

Bu bölümde devir teslim töreni de canlı olarak yayınlanacak. Diğer yandan Facebook Watch bölümünde de açılış ve diğer önemli anların videolarına yer verilecek. Şirket bu süre içerisindeki açıklamasında, “Ek tehditlere karşı tetikte kalacağız ve gerektiğinde insanları güvende ve bilgili tutmak için daha fazla önlem alacağız.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya devi bu süre içerisinde kendisinden kaynaklı bir sorunun ortaya çıkmasını istemiyor. 20 Ocak’ta Joe Biden, Beyaz Saray’a gelecek ve resmen ABD’nin yeni başkanı olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum