Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Trump’ın COVID-19’la İlgili Paylaşımını Yanlış Bilgi Nedeniyle Kaldırdı

ABD Başkanı Donald Trump’ın COVID-19 ile ilgili yaptığı bir paylaşım yanlış bilgi olduğu gerekçesiyle Facebook tarafından kaldırıldı.
Facebook, Trump’ın COVID-19’la İlgili Paylaşımını Yanlış Bilgi Nedeniyle Kaldırdı

Son dönemde dünyanın dört bir yanında en çok konuşulan konuların başında Corona virüsü geliyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa sürede her ülkede etkisini göstermeye başladı. Virüsten dolayı dünyada hayatını kaybeden insan sayısı 700 bini geçmiş durumda. Toplam vaka sayısının ise 19 milyona yaklaştığı belirtiliyor. Virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında ise ABD geliyor.

COVID-19’un pandemi halini alması sonrası sosyal medyada bu konu geniş yankı buluyor. ABD Başkanı Donald Trump, başta Twitter olmak üzere sosyal medya uygulamalarını aktif bir şekilde kullanmasıyla biliniyor. Hemen her kesimden virüsün kontrol altına alınması adına çeşitli açıklamalar yapılıyor.

ABD Başkanı Trump’ın yaptığı açıklamalar da bu yönde oldu. Ancak konuyla ilgili yanlış bilgi içeren bir açıklama olduğunda sosyal medya platformları bu paylaşımları kaldırmaktan çekinmiyor. Son olarak Facebook bu çizgide bir adım attı ve Trump’ın paylaşımını yanlış bilgi olduğu gerekçesiyle kaldırdı.

Facebook, Trump’ın Paylaşımını Sildi

Facebook, Trump’ın Paylaşımını Sildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın daha önce ırkçılık olaylarıyla ilgili yaptığı paylaşımlar Twitter tarafından kaldırılmıştı. Bu gelişmeler sonrası Twitter ile Trump karşı karşıya gelmişti. Son olarak bir diğer sosyal medya devi Facebook, Trump’ın yaptığı COVID-19 paylaşımını kaldırdı. Şirketin bu kararı almasında yapılan paylaşımın yanlış bilgi içermesinin rol oynadığı belirtiliyor. Trump katıldığı bir televizyon programında çocukların COVID-19’a karşı bağışıklık kazandığını söyledi.

Bilimsel gerçeklere dayanmayan bu veri Trump’ın Facebook hesabında da paylaşıldı. Sosyal medya devi ise bu paylaşımı doğru olmadığı gerekçesiyle sildi. Facebok yetkilileri bu konuyla ilgili açıklamasında, “Bu video, bir grup insanın Kovid-19’a karşı bağışıklık kazandığına yönelik, yanlış iddialar içeriyor. Bu durum, bizim Kovid-19 dezenformasyonunu önlemeye yönelik politikalarımızın ihlalidir.” ifadelerine yer verdi.

Trump’ın bu açıklamaları daha sonra Twitter’da da paylaşıldı. Ancak mikro blog sitesi de Facebook’tan farklı davranmadı ve söz konusu paylaşımı kaldırdı. Twitter yetkilileri kasıtlı davranmadıklarını ve söz konusu açıklamaların insanları yanlış yönlendirebileceğini belirtti. Trump cephesinden ise paylaşımların silinmesi ile ilgili yeni bir açıklama gelmedi. Başkan Trump daha önce sosyal medya platformlarının kapatılmasına imkan sağlayan kararnameyi imzalamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum