Yatırım yapmaya başla!

Facebook Yeni Güncellemesi ile Tinder’a Rakip Olacak!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg önümüzdeki dönemde sosyal medya platformunun çöpçatanlık uygulaması ile kullanıcıların karşısına çıkacağını duyurdu.
Facebook Yeni Güncellemesi ile Tinder’a Rakip Olacak!

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, düzenledikleri F8 geliştirici konferansında birbirinden önemli güncellemenin duyurusunu yaptı. Konferansta Messenger’a yeni arayüz ve çeviri desteği geleceğini açıklayan Zuckerberg’in Facebook’a getireceği güncellemeler bununla sınırlı kalmıyor.

Bilindiği üzere dünyada milyonlarca insanın çöpçatanlık amacıyla kullandığı uygulamaların başında Tinder geliyor. İnsanların birbiriyle rastgele eşleştiği uygulama sayesinde milyonlarca kullanıcı birbirleri ile tanışma imkanı buluyor. F8 geliştirici konferansında, önümüzdeki dönemde Facebook’un da bu tarz bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkacağı duyuruldu.

Tinder’a Yeni Rakip Facebook

Facebook’un önümüzdeki dönemde kullanıma sunacağı yeni çöpçatanlık hizmeti veren güncellemesi ürün yönetimi sorumlusu Chris Cox tarafından duyuruldu. Yeni özelliğin kullanılması için Facebook kullanıcılarının ilişki durumlarının ‘İlişkisi yok’ şeklinde seçilmiş olması gerekiyor.

Profillerini bu şekilde düzenleyen kullanıcılar başka üyelerle eşleşmek amaçlı Facebook profillerinden bağımsız olarak yeni bir profil oluşturabilecekler. Oluşturulan profillerin hesapta ekli olan arkadaşlar ve aile bireyleri tarafından görüntülenmesi engellenmiş olacak. Böylelikle insanlar yakınlarının haberi olmadan bu özelliği kullanabilecekler.

Facebook’un Amacı Ciddi İlişkiler Kurulması

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, gelecek olan çöpçatanlık güncellemesinde asıl amacın insanların birbirleri ile takılmasından ziyade daha ciddi ilişkiler kurulması olduğunu belirtti. Daha açık ifade etmek gerekirse Facebook bu güncellemeyi kullanıcılarına sunarken, taciz içerikli müstehcen görüntüleri engellemek için resim paylaşımını ve görüntülü aramaya izin vermeyecek.

Uygulamayı kullanmak isteyen kişiler birbirlerine sadece yazılı yolla ulaşabilecekler. Anlık mesajlaşma hizmeti Messenger ve WhatsApp’tan bağımsız olarak çalışacak. Daha fazla detayın verilmediği Facebook’un yeni güncellemesinin ne zaman kullanıcılara sunulacağıyla ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum