Yatırım yapmaya başla!

Facebook Tahrik Unsuru Oluşturan Siyasi Hesapları Kapatıyor!

Veri skandallarından başını kaldıramayan Facebook, tahrik içerikli siyasi paylaşım yapan hesapları kapattığını açıkladı.
Facebook Tahrik Unsuru Oluşturan Siyasi Hesapları Kapatıyor!

Bilindiği üzere son dönemde Facebook üst üste gelen veri skandallarından başını kaldıramıyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ait önemli bilgilerin sızdırılmasına engel olamayan sosyal medya devi, geçtiğimiz günlerde FBI ile beraber çalışacağını açıklamıştı.

Yaşanan bunca olaydan sonra Facebook önemleri en üst seviyeye çıkarmış durumda. Facebook, bünyesinde yanlış bilgi yayan hesaplara karşı katı bir tutum sergilemeye başlıyor. Şirket aldığı karar ile sansasyon yaratan siyasi içeriğe sahip hesapları kapatıyor. Geçmiş ABD seçimlerinde oldukça yanlış bilgilendirmelerin yer alması ile tartışmaların odak noktası olan Facebook artık işi ciddiye almış diyebiliriz.

Facebook’tan Yoğun Önlem

Facebook’tan Yoğun Önlem

Sosyal medya devi yaptığı açıklama ile 559 sayfa ve 251 hesabı kurallara ve içerik politikalarına aykırı içerikler paylaştıkları sebebi ile kapattığını duyurdu. Burada dikkat çeken nokta ABD’nin seçimlerini öne almış olması. Önümüzdeki seçimlerden önce Facebook’un bu kararı almasının bilinçli bir hareket olduğu görünüyor.

Platformda tahrik içerikli paylaşım hesapların büyük kısmının aynı isme sahip sahte hesaplar ya da pek çok farklı hesap olduğu belirtiliyor. Facebook yaptığı açıklama ile bu tarz paylaşım yapan hesaplara asla müsaade etmeyeceğini ve daha etkin mücadele için gerekli teknoloji yatırımların yapılacağını duyurdu. Platform güvenliği için yeni kararlar alan sosyal medya devi yeni bir hizmetini de devreye soktu.

Gaming Hub Beta Süreci Başladı

Gaming Hub Beta Süreci Başladı

Facebok ayrıca oyun tutkunlarının ilgisini çekecek yeni hizmetinin beta sürecini aktif hale getirdi. Bilindiği üzere oyun yayıncılığı dendiğinde akla ilk gelen platform Twitch olmakta. Bir süredir masaüstü sürümünde deneme aşamasında olan özellik, mobil tarafta da beta sürecine girmiş oldu.

Facebook Gaming Hub uygulaması ile oyuncular tıpk Twitch ya da YouTube Gaming’te olduğu gibi oynadıkları oyunları canlı yayınlayabilecek. Ayrıca bu oyunlar daha sonra platform üzerinden izlenebilecek. Yayın izleyen kullanıcılar istedikleri takdirde birbirleri ile Facebook’taki mevcut oyunları oynayabilecekler. Özelliğin önümüzdeki günlerde beta sürecinin tamamlanıp tüm platforma yayılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum