Yatırım yapmaya başla!

Facebook Yapay Zekanın Baş Edemediği Görevler için Binlerce Kişiyi İşe Alacak!

Milyonlarca Facebook kullanıcısının bilgilerinin çalındığı ortalığı sallamaya devam ederken, skandalın bir de iyi tarafının odluğu ortaya çıktı. Detaylar haberimizde;
Facebook Yapay Zekanın Baş Edemediği Görevler için Binlerce Kişiyi İşe Alacak!

Cambridge Analytica’nın milyonlarca Facebook kullanıcısının bilgilerini gizlice kullandığı, son günlerin en çok dikkat çeken konuları arasında! Ancak hem yatırımcıların hem de kullanıcıların merakla takip ettiği olayın etkileri devam ederken, skandalın bir de iyi tarafının olduğu ortaya çıktı.

Yani Cambridge Analytica’nın kullanıcı verilerini seçimleri etkilemek için kullanması, yalnızca olumsuz sonuçlara yol açmadı diyebiliriz. Zira tüm dünyanın haberdar olduğu tartışmalı vaka, söylenene göre Facebook’un yeni istihdamlarının baş gerekçesi olacak.

Mark Zuckerberg’in “ciddi bir kaybımız yok” diyerek ilgi çektiği özür açıklamasının ardından konuşan COO Sheryl Sandberg, şirketin yeni istihdam politikasından bahsetti.

Mark Zuckerberg Skandalla İlgili Açıklama Buna göre; içerik denetleme alanında halihazırda 7500 çalışanı olan Facebook, yıl sonuna kadar 5000 yeni personel alacak. Çünkü şirket, bir daha benzer bir olayın yaşanmaması ve kötü niyetli kişilere fırsat vermemek için güçlü önlemler alacak.

Açıklamasında yapay zekanın pek çok işi halletmesine rağmen hala insanın yerini tutamadığını belirten Sandberg, bu nedenle içerik denetleme alanına binlerce kişi daha ekleyecek.

Sandberg 5000 Kişiyi işe Alacağız DediYani 7500 kişilik çalışanı olan birime; ekstra 5000 personel alımı yapılacak. Ve Facebook’un toplamda 25 bin çalışanı olduğunu düşündüğümüzde, 5000 personelin şirketin % 20’lik dilimini oluşturduğunu görüyoruz. Facebook COO’su bu durumu “daha fazlasını yapmalıyız ve yapmaya devam ediyoruz, işe alımları hızlandırıyoruz” diyerek açıkladı.

İlaveten Mark Zuckerberg de personel alımı ile ilgili açıklamasında içerikleri tanımlamak için yapay zekayı kullanabileceklerini fakat çoğu içeriğin insanlar
tarafından denetlenmesi gerektiğini belirtti.

Mark Zuckerberg Yapay Zekanın Yetersiz Kaldığını Bu Nedenle İnsanları İşe Alacaklarını SöylediBu nedenle; güvenlik alanında çalışanların sayısını ikiye çıkartacaklarını dile getirdi. Neticede; 3 gün içinde 60 milyar dolar kaybeden Facebook’un işe alacağı kişiler; sahte hesapları tespit etmek, kimlik doğrulama sistemlerini geliştirmek, tacizi azaltmak ve çocuk güvenliğini teşvik etmek gibi görevleri yerine getirecek.

Ayrıca daha önce Facebook’tan bir sözcünün yaptığı açıklamaya göre, yeni istihdamda çeşitliliğe dikkat edilecek. Çünkü yetkili; teknoloji firmalarının işe alımlarda en çok dikkat etmesi gereken şeyin kültür, ırk ve cinsiyet gibi farklılıklar olduğunu vurgulamıştı. Özellikle de içerik denetleme işinde bunun çok önemli olduğunu, aksi takdirde tek bir kültürden gelen ekibin bu konuda yetersiz kalacağını belirtmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum