Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medya Devi Facebook Singapur’da Yeni Üs Kuracak!

Yakın geçmişte zor günler geçiren Facebook, Singapur’da yapacağı yatırım ile Asya’nın ilk veri merkezini kurmaya hazırlanıyor.
Sosyal Medya Devi Facebook Singapur’da Yeni Üs Kuracak!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformu Facebook, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde çeşitli skandallar ile gündemden düşmüyordu. Cambridge Analytica skandalı şirketin başını epey ağrıtmış ve Facebook bünyesindeki uygulamaların gözünün yaşına bakmamaya başlamıştı.

Şirket her ne kadar zor günler geçirse de geleceğe dair planlar yapmayı da ihmal etmiyor. Önemli yatırım planları yapan Facebook, bu sefer gözünü Asya pazarına çevirmiş durumda. Şirket 1.4 milyarlık yatırım ile Singapur’da Asya kıtasının ilk veri merkezini kurmayı planlıyor.

Facebook’tan Geleceğe Yatırım

Facebook’tan Geleceğe Yatırım

Sosyal medya devinin ileriki döneme dair yatırımları son sürat devam ediyor diyebiliriz. Yeni dönemde 170 bin metrekarelik alana inşa edilecek veri merkezinin yüzlerce kişiye de istihdam sağlayacağı belirtiliyor.

Yakın zamanda inşası başlayacak olan yeni veri merkezi Singapur’un batısında bulunan Tanjong Kling bölgesine kurulacak. Asya’nın Facebook’taki ilk üssü olma özelliği ile dikkat çeken yeni veri merkezinin, 2022 yılı itibari ile faaliyete geçmesi bekleniyor.

Facebook’tan Önemli Yatırım

Facebook’tan Önemli Yatırım

Şirketin Asya yatırımı ile ilgili resmi açıklama ise Altyapı Veri Merkezi Başkan Yardımcısı Thomas Furlong’tan geldi. Furlong, yapılacak yatırımın Facebook’un gelecek planlarında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti ve kurulacak üssün müjdesini kamuoyuna vermiş oldu.

Facebook’un yapacağını açıkladığı yeni yatırım haberine Singapur’dan da memnuniyet verici açıklamalar geldi. Singapur’un Ticaret ve Endüstri Bakanı Çan Çun Sing, Facebook’un Asya pazarında kuracağı ilk veri merkezinin Singapur’da yer alacak olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. 1.4 milyar dolarlık yatırım ile Asya pazarına girecek Facebook’un, geleceğe dair çok daha büyük yatırım planları içerisinde olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum