Yatırım yapmaya başla!

Facebook Whatsapp’ın Ortak Kurucusundan da Darbe Yedi ama Zuckerberg Hala Sessizliğini Koruyor!

Facebook, tarihinin en zor günlerini yaşamaya devam ederken sosyal medya devine bir darbe de Whatsapp’ın ortak kurucusundan geldi. İşte detaylar;
Facebook Whatsapp’ın Ortak Kurucusundan da Darbe Yedi ama Zuckerberg Hala Sessizliğini Koruyor!

Facebook’un Cambridge Analytica krizi giderek büyürken şirketin satın aldığı popüler uygulamanın kurucusu da sosyal medya devini boykot etti.

Facebook’un 2014’de 19 milyon dolar karşılığında satın aldığı Whatsapp’ın ortak kurucusu Brian Action, Twitter takipçilerine “Facebook’u silin” çağrısında bulundu. Ve #deletefacebook hareketi hızla yaygınlaşırken, sosyal medya devinden hala konuyla ilgili bir açıklama yapılmamış olması dikkat çekti.

Whatsapp’ın ortak kurucusu olan ve Facebook’un satın aldığı şirketteki görevini yıllarca sürdüren Brian Action’ın Twitter paylaşımı dikkat çekti.

Halihazırda 21 bin takipçisi olan Action, “zamanı geldi” diyerek Facebook’un silin çağrısı yaptı. Tweet kısa sürede binlerce kişiye ulaşırken, pek çok kullanıcı Brian Action’la aynı fikirde olduğunu belirtti.

Neticede; Facebook’un Trump kampanyasını yürüten şirketleri durdurması ya da Cambridge Analytica çalışanı Christopher Wylie’nin hesabının kapatılması, sosyal medya devinin işlerini yoluna sokmadı.

Aksine durum giderek kötüleşti ve yaşanan son gelişmeler açıkça gösteriyor ki Facebook ilerleyen günlerde daha da zor zamanlar yaşayacak.

Facebook Her Gün Kan Kaybediyor50 milyon kullanıcının verilerinin gizlice kullanılmasının ortaya çıkması üzerine patlak veren skandal, doğal olarak Mark Zuckerberg’i de ateş hattına dahil etti.

Öyle ki İngiliz Parlamentosu Damian Collins Salı günü Zuckerberg’i ifade vermeye çağırdı. İlaveten; ABD’deki regülatörler üzerindeki baskı devam ederken hükümetin Facebook’u daha fazla denetlemesi gerektiği söyleniyor.

Bütün bunlara rağmen Mark Zuckerberg’in konuyla ilgili açıklama yapmaması, iddiaların gerçek olduğu yönündeki yorumları daha inandırıcı kılıyor.

Mark Zuckerberg Sessizliğini KoruyorHatta konuyla ilgili sessizliğini koruyan Mark Zuckerberg’in özür mesajı yayınlamak için Netflix CEO’sundan yardım istemesi gerektiği bile söylenmişti.

Çünkü Netflix CEO’su Reed Hastings de yıllar önce bir çıkmaza girmiş ve yaptığı açıklamalar ile izlediği taktikler sayesinde müşterilerin güvenini yeniden kazanmayı başarmıştı.

Öte yandan Facebook; Mark Zuckerberg’in skandalla ilgili olarak gece gündüz çalıştığını ve bu olayda mağdur olan taraf olduklarını duyurdu.

Facebook Cambridge Analytica'nın Suçlu Olduğunu Öne SürüyorBir Facebook yetkilisinin The Daily Beast’e aktardığı bilgilere göre Mark Zuckerberg ile Sheryl Sandberg skandalla ilgili yoğun bir çalışma sürdürüyorlar ve Cambridge Analytica tarafından aldatıldıkları için çok öfkeliler.

Bakalım, her zaman kullanıcıların gizliliğinin özel olduğunu dile getiren ve yaptığı son değişikliklerle kullanıcı yararına çalıştığını savunan ne zaman ve nasıl bir açıklamayla ortaya çıkacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum