Yatırım yapmaya başla!

Facebook Şiddet İçerikli Sanal Gerçeklik Oyununu Olmayacak Bir Yerde Kullandı!

Sosyal medya devi, yine büyük bir hata yaptı. Zira Facebook, Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda şiddet içerikli sanal gerçeklik oyununun demosunu gösterdi!
Facebook Şiddet İçerikli Sanal Gerçeklik Oyununu Olmayacak Bir Yerde Kullandı!

Facebook, sanal gerçeklik teknolojisi ile ilgili bir kez daha eleştiri yağmuruna tutuldu. Çünkü ABD’de yaşanan Florida okul saldırısının da konuşulduğu Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda, şiddet içerikli bir oyununun demosunu gösterdi.

ABD Başkanı’nın da sözüm ona “esprili” açıklamalarla ilgi uyandırdığı CPAC’ta gösterilen bu demo, sosyal medyanın da etkisiyle kısa sürede tepki topladı. Ve Facebook, büyük bir hata yaptığını kabul ederek oyunu kaldırdığını duyurdu.

Bir kez daha tartışmalara konu olan Facebook, 17 kişinin hayatını kaybettiği Florida saldırısını göz ardı ederek CPAC’ta silahlı bir oyununun demosunu gösterdi.

Facebook Florida Saldırısını Göz Ardı EttiSanal gerçeklik teknolojisiyle bir tren istasyonundaki insanlara ateş edilen Bullet Train isimli oyun, haliyle büyük yankı uyandırdı. Nitekim silah denetimi konusunda tüm ülkenin ayağa kalktığı böyle bir zamanda, oyuncunun insanlara hayali olarak ateş ettiği bir oyunun gösterilmesi hayret vericiydi.

Bir sosyal medya kullanıcısının Facebook’un konferansta olduğunu ve silahlı bir oyununun bulunduğunu söylemesiyle birlikte teknoloji devi harekete geçti.

Şirketin sanal gerçeklik bölümünün başkan yardımcısı Hugo Barra, bu paylaşıma yanıt vererek demo oyunun programdan kaldırıldığını belirtti. Ayrıca demolarının standart içerikle geldiğini bu nedenle aralarında şiddet içerikli oyunlar olabileceğini ifade etti. Ve bu olayın yaşanmaması gerektiğini belirtti.

Fakat Facebook bunu bilinçli olarak yaptığını söylemese de pek çok kişi platformu sert sözlerle eleştirdi.

Facebook Şiddet İçerikli Oyunuyla EleştirildiBirçoğunun Facebook’u bir daha asla kullanmayacağını söylediği olayın “kötü zamanlama”dan çok daha fazlasına işaret ettiği öne sürüldü. İlaveten; pek çok sosyal medya kullanıcısı da Facebook’un aynı şeyi daha önce de yapmış olduğunu hatırlattı.

Bilmeyenler için Mark Zuckerberg’in VR teknolojisini tanıtmak için Porto Riko felaketini kullandığını söyleyelim.

Mark Zuckerberg Bir KeZ Daha Tepki TopladıSanal gerçeklik teknolojisini tanıtmak için tüm dünyanın gündemine oturan Porto Riko’yu kullanan Zuckerberg, yaptığı şey yüzünden milyonlarca kişinin tepkisini almıştı. “Kalpsiz milyarder, trajediden pay çıkarmaya çalışıyor, hayırsever olduğuna inanmıyorum…” gibi sözlerle eleştirilen Zuckerberg olay sonrasında özür dilese de yaptığı şey affedilmemişti.

Ve yine bir felaketin yaşandığı, onlarca insanın acılı olduğu şu günlerde Facebook’tan benzeri bir hata gelmesi haliyle insanları ayağa kaldırdı. Tamam, yine özür dilendi belki ama aynı zamanda sosyal medya devinin hanesine büyük bir eksi daha yazıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum