Yatırım yapmaya başla!

Facebook Şiddet İçeren Paylaşımlara Özel Çalışan Alacak

Facebook şiddet içerikli paylaşımların önünü kesmek için kadrosunu büyütüyor. 3 bin kişiyi kadrosuna ekleyeceğini açıklayan Zuckerberg detayları kendi açıkladı.
Facebook Şiddet İçeren Paylaşımlara Özel Çalışan Alacak

Sosyal medyada eminim birkaç kere şiddet dolu içeriklerle karşılaşmışsınızdır. Genellikle sosyal ağlar bu içerikleri engellemeye çalışıyor. Canlı yayın özelliklerinin de gelmesiyle birlikte şiddet içeren paylaşımları gittikçe büyüyen bir sorun olmaya başladı. Bu sorunla başları tam olarak belada diyebiliriz. Facebook ise çözüm için güzel bir öneri açıkladı.

Facebook canlı yayınlarında intihar eden kişi sayısı oldukça arttı diyebilirim. Mark Zuckerberg ise şiddet içeren paylaşımları engellemek için 3 bin kişiyi işe alacağını açıkladı. Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile bu adımın duyurusunu yaptı.

Facebook’a Alınacak 3000 Kişinin Görevi Ne Olacak?

Facebook'a Alınacak 3000 Kişinin Görevi Ne Olacak?Mark Zuckerberg, son zamanlarda iyice artan şiddet paylaşımları ve canlı yayında intihar vakalarına dikkat çekerek, 3 bin kişiyi işe alacağını duyurdu. Endişelerinin arttığından bahseden Zuckerberg, çocuk istismarı ve şiddet içeren paylaşımların önünü kesmek istiyor.

İlginizi Çekebilir :

İşe alınacak 3 bin kişinin, şiddet içeren ve çocuk istismarı gibi istenmeyen içeriklerde yardımcı olacaklar. Bu içeriklerin rapor edilmesi için 4.500 kişi Facebook bünyesinde çalışıyor. Şimdi bu raporlamanın daha hızlı ve kolay hale getirilebilmesi için 3000 kişi daha kadroya eklenecek.

Facebook’ta işe başlayacak olan kişilerin, hem canlı yayınları hem de videoları analiz edecekler. Çocuk istismarı ve şiddet içeren içeriklerin belirlenmesinde yardımcı olacaklar.

İlginizi Çekebilir :

Kişisel düşüncelerimi açıklamam gerekirse; Facebook’un attığı bu adım, diğer sosyal ağlara da örnek olmalıdır. Çünkü hepimiz içimizi karartan bu paylaşımlarla karşılaşıyoruz. Sonuçta bu mecralar, güzel ve faydalı paylaşımlar yapılması için varlar. Birilerinin intihar etmesi gibi psikolojik sorunlarını paylaşması son derece gereksiz. İnsanlık olarak bizler için faydalı olan şeyleri, kötüye kullanmaya fazlasıyla alıştık. Bu ise bizi geriletmekten başka bir işe yaramıyor.

Facebook’un Kar ve Gelir Verileri de Açıklandı

Facebook'un Kar ve Gelir Verileri de AçıklandıFacebook’tan bir diğer haber ise şirket karının açıklanması oldu. Yılın ilk çeyreğinde net kar ve gelirini arttıran Facebook, aylık 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştı. Geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık olarak % 76 oranında artışla 3,06 milyar dolar net kar elde etti. Geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre % 49 oranında arttı ve 8,03 milyar dolara ulaştı.

Mark Zuckerberg kullanıcı sayılarını da şu ileti ile paylaştı:

Reklamlardan elde ettiği gelirler 2016 yılının ilk çeyreğine göre % 51 oranında arttı ve 7,86 milyar dolara ulaştı. Bu gelirlerin % 85’ini ise mobil reklamlar oluşturuyor. Günlük aktif kullanıcı sayısı, 2017 yılının ilk çeyreğinde 1,28 milyar kişiye ulaştı. Aylık aktif kullanıcı sayısı ise 2 milyar kişiye yükselmiş durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum