Yatırım yapmaya başla!

Facebook COO Sheryl Sandberg: “Bütün Sorumluluğu Alıyorum”

Facebook veri skandalı ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkarken, Sheryl Sandberg’in açıklamaları gündeme oturdu. İşte bütün sorumluluğu aldığını söyleyen Sandberg’in yorumları;
Facebook COO Sheryl Sandberg: “Bütün Sorumluluğu Alıyorum”

Facebook veri skandalıyla ilgili konuşan Sheryl Sandberg, sızıntıdan dolayı çok üzgün olduğunu ve bunun sorumluluğunu aldığını açıkladı. Bloomberg’e konuşan Sandberg, veri yönetimi ve güvenliği artırma çalışmalarının yıllar süreceğini ve bunun pek çok yatırım gerektireceğini belirtti. Söz konusu yatırımların şirketin karlılığını nasıl etkileyeceğini söylemeyi tercih etmeyen Sandberg, önümüzdeki çeyrekte konuyla ilgili daha çok bilgi vereceklerini açıkladı.

Üçüncü şahısların şirket verilerine erişmesine izin vermekten dolayı kişisel sorumluluk aldığını dile getiren Sandberg, hatalardan dolayı fazlasıyla suçlu hissettiğini ifade etti. Ünlü COO veri skandalını ve Facebook’un şu anki yaklaşımını “şimdiye kadar yapmadığımız ve şimdi yaptığımız şey, verilerin yanlış amaçlarla kullanılmaması için bütün önlemleri almak” sözleriyle açıkladı.

Facebook’un hem yapay zeka hem de güvenlik için pek çok yatırım yapacağını açıklayan Sandberg, platformun data gizliliği için yaptığı yeniliklerden de bahsetti.

Sandberg Facebook'un Yatırım Yapacağını Açıkladı Skandal sonrasında birçok değişikliğin yapıldığını belirten Sandberg, bütün yeniliklerin kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla hizmete sokulduğunu ve daha fazlasının geleceğini belirtti.

Buna göre kullanıcı, Facebook’ta ne paylaştığını görüp isterse verileri silebiliyor, kişisel bilgilerini kontrol edebiliyor, kullanımı
kolay araçlarla paylaşımlarını istediği kişilere açıp kapatabiliyor, kısacası Facebook’un yeni şeffaflık ilkesi gereğince verilerini açık bir şekilde yönetebiliyor.

Diğer taraftan, bütün bu yapılanların Facebook’u eski şaşaalı günlerine döndürüp döndüremeyeceği henüz bilinmiyor.

Facebook 80 Milyar Dolar KaybettiZira Elon Musk’tan WhatsApp kurucusuna, Jim Carrey’den Playboy’un sahibi Cooper Hefner’a varana kadar pek çok isim Facebook’taki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Ayrıca #deletefacebook hareketi de her geçen gün biraz daha büyümeye devam ediyor.

Diğer taraftan, veri skandalından bu yana hisseleri sürekli düşen ve piyasa değerinden yaklaşık 80 milyar dolar kaybeden Facebook’un bu durumdan ne kadar maddi zararla çıkacağı da bilinmiyor.

Açıklamasında Facebook reklamlarını durduran şirketlerle ilgili olarak da konuşan Sandberg, platformdan ayrılan “birkaç” şirket olduğunu belirtti.

Sandberg Politik Şirketlerle Çalışmaya Devam Edeceklerini Belirtti Bu arada o birkaç şirketin arasında; Pep Boys, Mozilla, Commerzbank gibi şirketler olduğunu belirtelim.

Sonuçta Sandberg, Facebook’un şirketlerle görüşerek yeni sistemleriyle ilgili güvence vereceklerini ve skandala rağmen siyasi reklamcılarla çalışmayı bırakmayacaklarını söyledi. Ancak bunun siyasi reklamcıların kurallara uyduğu takdirde yapılacağını aksi takdirde şirketin gerekli güvenlik önlemlerini uygulayacağını vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum