Yatırım yapmaya başla!

Facebook Rahatsız Edilmek İstemeyen Kullanıcılar için Sessiz Mod Geliştirdi

Facebook kullanıcıların belirlediği süre boyunca bildirimleri kapatmasına olanak sağlayan sessiz mod özelliğini sundu.
Facebook Rahatsız Edilmek İstemeyen Kullanıcılar için Sessiz Mod Geliştirdi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Facebook, beni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam diyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Android uygulamasına tek elle kullanım özelliği geliştiren şirket, geliştirme sürecini aksatmadan sürdürüyor. Bugün itibarıyla uygulamayı dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kişi kullanıyor. Tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Facebook’ta da kullanıcılara gelen bildirimler önemli rol oynuyor.

Hem masaüstü hem de mobil uygulamalar aracılığı ile gönderilen bu bildirimler bazen kullanıcıların dikkatini dağıtabiliyor. Özellikle çalışma saatlerinde gelen bu bildirimler insanları rahatsız ediyor. Sosyal medya devi bu gibi durumların önüne geçmek adına yeni bi özellik geliştirdi. Sessiz mod adı verilen yeni özellik sayesinde kullanıcılar uygulamayı rahatsız etmeyecek bir duruma sokabilecek.

Sessiz Mod Kullanıma Sunuldu

Sessiz Mod Kullanıma Sunuldu

Facebook’ta özellikle takip edilen sayfa ve kişi sayısı fazla ise gelen bildirimlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu da çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor. Geliştirilen sessiz mod özelliği bu duruma çözüm getiriyor. Modun aktifleştirilmesi ile beraber uygulamadan gelen bildirimler tamamen sessiz duruma alınıyor. Bu mod kullanıcı tarafından belirlenmiş süreye göre aktif olacak. Bu mod aktif durumdayken kullanıcılar uygulamaya girdiklerinde yeni bir uyarı ile karşılaşıyor.

Zamanlayıcı ile gün içerisinde 8 saat bu modu aktif etmek mümkün. Ya da hafta içerisinde belirli gün ve saatlerde uygulanmak üzere bir plan oluşturulabilir. Facebook kullanıcılara sessiz modun aktif olduğunu gösteren tam ekran bir bildirim gönderiyor. Bu ekranda modun tamamlanmasına ne kadar süre kaldığına dair bilgilendirme yapılıyor. Ya da acil işi olan kişiler 15 dakikalığına bu modu devre dışı bırakabiliyor. Sessiz mod ayrıca kullanıcılara uygulama içerisinde ne kadar zaman geçirdiklerini söyleyecek.

Son 2 haftalık kullanım bilgileri, Facebook’a olan bağlılık hakkında fikir verebilir. Facebook aslında bu mod için ilk çalışmalarında 2018 yılında başamıştı. Kullanıcılar Sessiz mod özelliğini Ayarlar ve Gizlilik seçeneği içerisinde bulunan ‘Facebook’ta Zaman’ bölümü üzerinden aktifleştirebilirler. Yeni özelliğin tüm kullanıcılara ulaşmasının zaman alacağı belirtiliyor. Mayıs ayı içerisinde tüm iOS kullanıcıları Haziran’da ise Android uygulaması için özelliğin tamamen dağıtılmış olması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum