Yatırım yapmaya başla!

Facebook Sesli Sohbet Uygulaması CatchUp’ı Duyurdu

Sosyal medya devi yeni sesli iletişim uygulaması CatchUp’ı tanıttı.
Facebook Sesli Sohbet Uygulaması CatchUp’ı Duyurdu

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformu olan Facebook, pek çok ürün ve servis ile milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlıyor. Şirket bünyesinde bulunan Instagram ve WhatsApp ile çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmakta. Sosyal medya devi bu uygulamalarla yetinmiyor ve yeni platformlar geliştirmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere son dönemde Corona virüsü nedeniyle insanlar evlerine kapandı ve iletişim uygulamaları daha önemi bir hal almaya başladı. Bu çerçevede başlıca uygulama olarak Zoom karşımıza çıkıyor. Video konferans uygulaması dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Zoom’un elde ettiği bu başarı sonrası rakipleri de harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Facebook, video konferans servisi Messenger Rooms’u kullanıcılaın beğenisine sundu. Sonrasında bu uygulama Workplace ve Instagram ile entegre oldu ve geniş bir kitle tarafından kullanılabilir hale geldi. Facebook bu uygulamalara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Sesli iletişim uygulaması CatchUp duyuruldu.

Facebook’tan Yeni İletişim Uygulaması

Facebook’tan Yeni İletişim Uygulaması

Sosyal medya devi toplu bir şekilde iletişim kurulmasına imkan sağlayan CatchUp adlı yeni bir uygulama geliştiriyor. Deneysel bir uygulama olarak karşımıza çıkan CatchUp, kullanıcıların birbirleri ile sesli konferans düzenlenmesini sağlıyor.

Uygulama kullanıcıların konuşmaya ne zaman hazır olduklarını gösterecek şekilde dizayn edilmiş. Sesli konferans görüşmesine 8 kişiye kadar katılımcı eklenebiliyor. Özellikle yakın arkadaşlar ve aile bireyleri arasında oluşturulacak grup ile yeni bir sohbet deneyimi yaşamak mümkün olabilir.

Uygulama WhatsApp’ta olduğu gibi telefondaki kişi listesi ile bağlantılı çalışıyor. Üstelik CatchUp’ı kullanmak için kullanıcıların Facebook hesabının olması şart değil. Kullanıcılar gizlilik ayarları üzerinden kimlerle iletişime geçmek istediğini seçebilir. Facebook yetkilileri insanların Corona virüsü nedeniyle evlerine kapandığı şu günlerde deneysel bir çalışma üzerinde yoğunlaştıklarını belirtiyor.

Bilindiği üzere salgın sonrası pek çok şirket evden çalışma modeline geçmiş durumda. Facebook çalışanlarının yıl sonuna kadar evlerinden çalışmaya devam edebileceklerini açıklamıştı. Keza Twitter da çalışanların kalıcı olarak uzaktan çalışma modeli ile devam edebileceğini duyurdu. CatchUp uygulaması şu an için sadece ABD’de iOS ve Android mağazalarından indirilebilir durumda. Önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de kullanılabilir duruma gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum