Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook ABD Seçimleri Öncesi Seçim Bilgi Merkezi’ni Kullanıma Sundu

Sosyal medya devi ABD seçimleri yaklaşırken Seçim Bilgi Merkezi uygulamasını kullanıma sundu.
Facebook ABD Seçimleri Öncesi Seçim Bilgi Merkezi’ni Kullanıma Sundu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarına yönelik pek çok yeni hizmet sunuyor. Bilindiği üzere 3 Kasım 2020 tarihinde ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek. Donald Trump ve Joe Biden’ın kozlarını paylaşacağı seçimde milyonlarca seçmen sandık başına gidecek. Facebook ise bu seçimde kullanıcılara bilgilendirme hizmeti sunacağı yeni bir uygulama geliştirdi.

Geçtiğimiz Haziran ayında ilk kez duyurulan seçim bilgi merkezi, vatandaşların her türlü bilgiye ulaşmasını amaç ediniyor. ABD’de oy verme yaşı tutan kullanıcılar zaman çizelgesinin üst bölümünde yer alan bilgi ekranından sisteme erişim sağlayabilecek. Yurt dışında yaşayan ABD vatandaşlarının da bu sistem sayesinde seçime dair bilgileri alabileceği belirtiliyor.

Seçim Bilgi Sistemi Sunuldu

Seçim Bilgi Sistemi Sunuldu

Facebook’ta kullanıcılar düzenlenecek olan seçimlerde oy vermek için kayıtlı olup olmadıklarını kontrol edebilecek. Eğer kayıtları yoksa burada sunulacak bağlantıları takip ederek gerekli işlemleri yapabilecekler. Facebook’un oluşturduğu bu alan ile vatandaşlar seçim kurallarına dair tüm bilgileri öğrenebilirler.

Seçim Bilgi Sistemi, COVID-19 endişesine sahip insanların da nasıl oy kullanacağı konusunda bilgilendirmeye sahip. Facebook bu sistemi aynı zamanda Instagram’daki kullanıcılara da sunduğunu açıkladı. Sosyal medya devi ayrıca seçim gecesinden sonra da tüm gelişmeleri ve güncel haberleri, bu bilgi merkezi üzerinden kullanıcılara aktaracak.

Şirketin ayrıca resmi yetkililer ile sürekli temas halinde olduğu ve seçim günü asılsız bilgi ile mücadele kapsamında yeni önlemler alacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum