Yatırım yapmaya başla!

Facebook Sayfa Tasarımı için Yeni Bir Arayüz Test Ediyor

Facebook’un sayfalar için yeni bir arayüz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.
Facebook Sayfa Tasarımı için Yeni Bir Arayüz Test Ediyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook son yıllarda yaşadığı bazı olumsuz gelişmelere rağmen milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor. Şirket aynı zamanda Instagram ve WhatsApp gibi devlerin de sahibi konumunda. Geçtiğimiz yıllarda veri ihlalleri ile gündeme gelen sosyal medya devi son olarak ABD’deki ırkçılık olaylarına sessiz kalmasıyla büyük eleştiri almıştı.

Hatta dünya çapında üne sahip pek çok şirket Facebook’a yönelik reklam boykotu uygulamaya başlamıştı. Facebook buna rağmen kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler üzerindeki çalışmasını sürdürüyor. Sosyal medya devi mesajlaşma uygulaması Messenger’ın iOS sürümü için yeni güvenlik seçenekleri eklemeye hazırlanıyor. Son olarak şirketin sayfa tasarımına yönelik yeni bir görünüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Sayfa Tasarımı Değişiyor

Sayfa Tasarımı Değişiyor

Facebook’ta kişisel hesapların yanı sıra topluluklar için oluşturulan sayfalar da kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Sosyal medya şirketleri zaman içerisinde uygulamalarında tasarım değişikliği yapma yoluna gidiyorlar. Bu değişimin sıradaki adresi ise Facebook sayfaları olacak. Sızdırılan görüntülerde Facebook’un Instagram ve Twitter benzeri bir sayfa tasarımı üzerinde çalıştığı görülüyor.

Arayüzde diğer uygulamalarda olduğu gibi profil fotoğrafının orta bölüme yerleştirilmesi dikkat çekiyor. Ayrıca beğeniler yerine takipçiler ifadesi kullanılıyor. Bu da Instagram ve Twitter’dan esinlenme olduğunu gösteriyor. Facebook ayrıca sayfa yöneticileri için yeni araçlar sunuyor. Sayfanın adı, takipçi sayısı ve tanımı daha belirgin hale getirilmiş. Kullanıcıların kendi sayfaları ve kişisel hesapları arasındaki geçişin kolay hale getirilmesi amaçlanıyor.

Sosyal medya devi şu an için ana dili İngilizce olan hesaplar üzerinde deneysel olarak bu özelliği test ediyor. Ünlü kişilere ait sayfaların daha fazla tercih edildiği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde platform genelinde bu arayüzün kullanılabilir olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum