Yatırım yapmaya başla!

Facebook Sahte Haber Paylaşımlarını Küçülterek Belli Edecek!

Sosyal medya platformu Facebook, sahte olan haber bağlantılarını küçülterek gösterecek.
Facebook Sahte Haber Paylaşımlarını Küçülterek Belli Edecek!

Bilindiği üzere sosyal medya devi Facebook’un başı veri skandalı haberleri ile derde girmişti. Mark Zuckerberg yaşananlardan sonra skandalla ilgili olarak kayda değer bir kayıpları olmadığını belirtse de, tüm dünyanın dikkatini üzerine toplamıştı pek çok önemli otorite #deletefacebook tagı altında uygulamanın silinmesi için çağrı yapmıştı.

Yaşanan olaylara rağmen dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olarak varolan Facebook, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için kendini geliştirmeye devam ediyor. Sosyal mecrada doğrulanmış sayfalar üzerinden yapılmış paylaşımlar olduğu gibi sahte içeriklere sahip paylaşımlar yapılmakta. Şirket bu tarz paylaşımların önüne geçmeyi amaçlıyor.

Sahte Haberler Küçültülecek

Sosyal medya devi uzun zamandır sahte içeriklerle mücadele ediyordu. Bu tarz spam içerikli paylaşımların önüne geçmek için pek çok yöntem deneyen Facebook’un, tam anlamıyla başarılı olduğu söylenemez.

Ancak şirket bu konuda geri adım atmıyor ve sahte bağlantıya sahip haber içeriklerinin önüne geçmek için yeni bir yöntem geliştirmiş durumda. Facebook, bu kez sahte içerikli linklere olan dikkati azaltmak için bağlantıları küçültme yoluna gidecek.

Facebook Her Zaman Doğru Karar Veremeyebilir

Facebook’un sahte içeriklerle olan mücadelesinde, gücünü hiç kuşkusuz sahip olduğu algoritmasından alacaktır. Daha önce de sahte içeriklere karşı yaptırımlarda bulunan sosyal medya sitesi, çok sayıda yayıncıdan tepki toplamıştı.

Haber linklerini küçültme yoluna gidecek platformun algoritması her seferinde doğru karar verebilecek mi bilmiyoruz. Son reklam filmi ile adeta günah çıkaran Facebook, geçmişte hatalar yapıldığını ancak artık değişim zamanı olduğunu belirtmişti. Bilgi kirliliğinin üst düzey olduğu Facebook’ta olumsuzluk yaratan durumların önüne geçmek için mücadele ediliyor olması kullanıcılarda memnuniyet yaratacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum