Yatırım yapmaya başla!

Facebook İnsan Sağlığına Yönelik Paylaşımlara Sıkı Denetim Getiriyor

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook’ta kullanıcılara yanlış bilgilendirme yapan paylaşımlar yasaklanacak.
Facebook İnsan Sağlığına Yönelik Paylaşımlara Sıkı Denetim Getiriyor

Sosyal medya denildiğinde akıllara ilk gelen platform hiç kuşkusuz Facebook oluyor. Son yıllarda veri skandalları ve bazı olumsuz haberlerle gündeme gelen şirket, buna rağmen gücünü koruyor. Bugün itibariyle Facebook dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal ağı konumunda. Platformun bu denli büyük bir potansiyele sahip olması bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor.

Bu sorunlar sadece Facebook ile sınırlı kalmamakla beraber Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi pek çok sosyal iletişim aracını etkisi altına almaya devam ediyor. Bu platformlarda kullanıcılar arası iletişim çok yüksek ve hızlı bir bilgi akışı sağlanıyor.

Milyonlarca kullanıcıya yönelik yanlış bilgilendirme yapan hesaplar her geçen gün artıyor ve sosyal medya şirketleri bununla mücadele etmeye devam ediyor. Son olarak Facebook, sağlık konusunda kullanıcılara doğru bilgi vermeyen hesaplara karşı yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.

Facebook’tan Sağlık Hamlesi

Facebook’tan Sağlık Hamlesi

Günümüzde insanlar sağlık ile ilgili konularda doğru bilgi almak adına ilk olarak internete başvuruyor. Google aramaları başta olmak üzere sosyal medya platformları bu anlamda kullanıcılar üzerinde büyük rol oynuyor. Sağlık gibi hassas bir konuda kullanıcıların doğru bilgilendirilmesi gerekiyor ancak günümüzde internet ortamında ve sosyal medya platformlarında çok sayıda asılsız bilgiye rastlamak mümkün.

Sosyal medya devi kendi bünyesinde sağlık alanında yaşanan bilgi kirliliğinin önüne geçmeyi planlıyor. Bir Facebook yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirketin bundan sonraki yaptırımlarına yönelik önemli ifadelere yer verdi.

Ürün yetkilisi “İnsanlar Facebook üzerinden beslenme, fitness ve sağlık sorunları üzerine tartışıyor. İnsanların doğru bilgiye ulaşabilmesi için sitemizde yer alan ve yanlış bilgiler veren sağlık içeriklerini kısıtlamamız gerekiyor.” diyerek önemli sinyaller vermiş oldu.

Asılsız Paylaşımlar Sürekli Artıyor

Asılsız Paylaşımlar Sürekli Artıyor

Sosyal medya platformlarında son yıllarda asılsız bilgi içeren paylaşımların hızla arttığına tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Facebook ve Instagram’ın aşı karşıtı sayfaları gizleyeceği gündeme gelmişti. Asılsız paylaşımlar sadece aşı karşıtlığı ile sınırlı değil. İnsanların aramasına yönelik olarak günümüzde bilinen hemen her hastalığa dair paylaşımlara sosyal medya üzerinden ulaşmak mümkün.

Kullanıcıların yanlış bilgiler edindiği bir platform olmak istemeyen Facebook’un politikasını katılaştıracak olması sevindirici bir gelişme. Bugüne kadar asılsız paylaşımlar nedeniyle kullanıcıların yanlış bilgilendirilmesinin sosyal medya devini sıkıntıya soktuğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum