Yatırım yapmaya başla!

Facebook: Rusya’nın Brexit Sonucunu Etkilediğine Dair Hiçbir Kanıt Yok

Facebook, Brexit referanduma etki etmek için dış güçler tarafından ciddi bir girişim olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadığını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Facebook: Rusya’nın Brexit Sonucunu Etkilediğine Dair Hiçbir Kanıt Yok

Facebook’un geçen yıl işe aldığı küresel ilişkiler ve iletişim bölümü başkanı Nick Clegg, bugün BBC’ye verdiği demeçte; “dış güçlerin önemli bir girişimi olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadık” diyerek Brexit referanduma müdahale iddialarını yanıtladı.

Şirketin AB’den geri çekilme oyu sırasında yabancı müdahale olup olmadığını görmek amacıyla iki çalışma yürüttüğünü söyleyen Clegg, 2016 başkanlık seçimlerinde Rus aktivitesi olup olmadığını ölçmek için kullanılan aynı metodolojinin kullanıldığını aktardı.

Rusya Brexit referandumuna müdahale iddialarını reddederken aynı şekilde İngiltere hükümeti de bu demokratik süreci etkilemeye çalışan Rusya gibi aktörlere dair bir kanıt görmediğini savunmuştu.

Facebook Brexit EtkilemediBrexit referandumunda sahip oldukları tüm verilerin iki tam analizini yaptıklarını dile getiren Clegg, tüm bu bilgileri seçim komitesiyle ve Westminster ile paylaştıklarını söyledi. Duş güçler tarafından kayda değer bir girişimin kanıtına rastlamadıklarını da açıkça dile getirdi. İngiltere’nin eski Başbakan Yardımcısı olan Facebook yöneticisi, bunun yerine İngiliz AB karşıtlığının köklerinin çok derine gittiğini öne sürdü.

Bir dizi farklı konuda konuşan Clegg, sosyal medya devi Facebook’un şu anda teknoloji firmalarının daha fazla düzenlenmesi hakkında tartıştığını bildirdi.

Nick Clegg Facebook Düzenleme Açıklaması Mahremiyet, seçim kuralları, insanların verilerinin kullanımı ve nefret söyleminin neyi oluşturduğuna karar vermede yeni kural yollarına ihtiyaç duyulduğunun üzerini çizdi. Bu açıklamalar, pek çok milletvekili de dahil teknoloji devine karşı artan eleştirilerin ardından geldi.

Facebook’un bu sorunlardan bazılarını kendisinin çözmemesi gerekip gerekmediği yönündeki soruya da Clegg, bunun teknoloji şirketlerin kendi başlarına yapabilecekleri ya da yapmaları gereken bir şey olmadığını belirterek yanıt verdi.

“Bu küçük ya da büyük olması fark etmeksizin, özel şirketlerin yapabileceği bir şey değil, bunu demokratik dünyadaki demokratik siyasetçiler yapmalı” dedi. Ancak, Facebook gibi şirketlerin, yasal düzenlemelerden ziyade savunuculukta olgun bir rol oynaması gerektiğini de vurguladı. Ayriyeten Facebook’un şirketin zararlı içeriği kaldırmakta daha iyi olduğunu iddia etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum