Yatırım yapmaya başla!

Facebook Resimleri Google Fotoğraflara Aktaran Araç Geliştiriyor

Facebook kullanıcıların resimlerini Google Fotoğraflar uygulamasına aktarmasını sağlayacak bir araç geliştiriyor.
Facebook Resimleri Google Fotoğraflara Aktaran Araç Geliştiriyor

Sosyal medya devi Facebook dünyanın en çok kullanılan platformu olmayı sürdürüyor. 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı ile öne çıkan çıkan şirket son dönemde daha çok veri ihlalleri ile gündeme geldi. Yaşanan bu olaylar sonrası Facebook’un itibar kaybı yaşadığını söyleyebiliriz. Şirket bu durumu değiştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Twitter ile beraber kullanıcıları üçüncü parti uygulamalara karşı uyarmıştı.

Bilindiği üzere platformda milyonlarca kullanıcı, profillerinde fotoğraflarına yer veriyor. Facebook’u uzun süre ve aktif olarak kullananlar burada çok sayıda paylaşıma ve fotoğrafa yer veriyor. Pek çok kullanıcının Albümler bölümünde sayısız fotoğrafına rastlamak mümkün. Şirket bu fotoğrafların başka bir mecraya aktarılması için yeni bir araç geliştiriyor. ,

Geliştirilen araç ile Facebook’taki resimler Google Fotoğraflar’a aktarılabilecek. Veriler Google’ın depolama hizmetine şifrelenmiş olarak aktarılacak ve böylelikle herhangi bir güvenlik açığının önüne geçilmiş olacak.

Facebook’tan Fotoğrafları Aktarma Aracı Geliyor

Facebook’tan Fotoğrafları Aktarma Aracı Geliyor

Android kullanıcıları son dönemde fotoğraflarını Google’ın kendi depolama hizmetinde tutmaya başladı. Üstelik bu fotoğraflar Google’ın bulut servisi Drive’da da senkronize şekilde tutuluyor. Facebook yaptığı duyuru ile kendi platformundaki resimlerin Google Fotoğraflar bölümüne otomatik olarak aktarılabileceğini açıkladı. Geliştirilen araç ilk olarak İrlanda’da test edilecek. Daha sonrasında ise dünya genelinde kullanıcılara dağıtılacak.

Facebook’un üzerinde çalıştığı veri aktarım projesi sadece Google Fotoğraflar ile sınırlı değil. Şirket ilerleyen dönemde Apple, Google, Microsoft ve Twitter gibi pek çok popüler servisi bu projesine eklemeyi planlıyor. İrlanda’da başlayan test sürecinde kullanıcılardan gelen geri bildirimlere önem verileceği belirtiliyor. Sosyal medya devinin bu aracı geliştirmesine neden olarak geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren Genel Veri Koruma Yasası’nı gösterebiliriz. Bu yasa Avrupa’daki tüm şirketleri doğrudan ilgilendiriyor.

Kullanıcılar fotoğraflarını Google’a taşımak için hesap şifreleri üzerinde doğrulama işlemi yapmaları gerekecek. Bu sayede Facebook’tan fotoğrafları ykleyip Google Fotoğraflar platformuna ayrıca yükleme gerekliliği ortadan kalkmış olacak. Geliştirilen aracın 2020 yılı içerisinde dünya genelinde tüm Facebook kullanıcıları tarafından kullanılabilir olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum