Yatırım yapmaya başla!

Facebook’tan Rekor Kar Artışı!

Türkiye’de her ay 44 milyon kişinin kullandığı Facebook, 2017’nin üçüncü çeyreğinde % 79’luk artışla rekor kırdı. İşte kazancıyla ne kadar büyüdüğünü gösteren şirket hakkındaki detaylar;
Facebook’tan Rekor Kar Artışı!

Sosyal medyanın vazgeçilmez platformlarından olan Facebook, net karını ve gelirini arttırmaya devam ediyor. Daha geçtiğimiz günlerde, bir pazarlama profesörünün “teknoloji devleri 50 yıl içinde yok olacak” şeklinde açıklamalar yaptığı şirketlerden biri olan Facebook, görünen o ki daha uzun yıllar boyunca tahtını kimselere kaptırmayacak.

Sonuçta; 2015 yılında 1 milyar dolar net karla tarihi rekorunu kıran Facebook, 2017’nin üçüncü çeyreğinde de benzer gelişmeler gösterdi.

Her geçen gün daha da yükselen Facebook, 2016’nin ilk çeyreğinden bu yana yükselişini devam ettiriyor.

Facebook, 2016’nin ilk çeyreğinden bu yana yükselişini devam ettiriyor.Artan kullanıcı sayısı ve teknoloji devinin sunduğu yemek siparişi, Facebook Watch güncellemesi, movies özelliği gibi yeni hizmetleri sayesinde sosyal medya platformu popülaritesini arttırıyor.

Ayrıca daha birkaç gün önce, Mark Zuckerberg’in sanal gerçeklikle ilgili 1 milyar insan hedefi olduğunu söylediğini ve bu düşüncesinin fazlasıyla dikkat çektiğini de ekleyeyim. Anlayacağınız, Facebook yenilikleriyle hiç hız kesmeden ilerliyor.

2016’nın üçüncü çeyreğine kıyasla % 79’luk artış gösteren Facebook’un net karı 4.7 milyar oldu.

2016’nın üçüncü çeyreğine kıyasla % 79’luk artış gösteren Facebook’un net karı 4.7 milyar olduSonuçta; şirket 2016’nın aynı döneminde 2.63 milyar dolarlık net kar elde etmişti. Yapılan açıklamada; şirketin hisse başına karının geçen yıla kıyasla 0,90 dolardan bu senenin aynı döneminde 1,59 dolara yükseldiği bildirildi. İlaveten, yine aynı döneme göre gelirin 7 milyar dolardan, % 47’lik artışla 10,33 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

Günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısında da artış yaşandığı açıklanan Facebook’un 2016’nın üçüncü çeyreğine göre % 16’lık artış yaşadığı ifade edildi.

Facebook’un reklam gelirlerinin % 49’luk artışla 10,14 milyar dolara yükseldi.Zira Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısının 30 Eylül itibariyle 2,07 milyara ulaştığı açıklandı. Tüm bu haberlerin ardından, New York Borsası kapandıktan sonra gerçekleşen sınırlı işlemlerde şirket hisseleri % 1,9 değer kazanarak 186,10 dolara çıktı.

Mobil reklam gelirlerindeki güçlü büyümenin etkili olduğu üçüncü çeyrek bilançosunda, Facebook’un reklam gelirlerinin % 49’luk artışla 10,14 (% 88’i mobil reklamlardan geldi) milyar dolara yükseldiğini de belirtelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum