Yatırım yapmaya başla!

Facebook Corona Virüsü Nedeniyle Reklam Politikasını Katılaştırıyor

Sosyal medya devi salgının yayılması ile beraber ilgili reklamlarda yeni kısıtlamalara gidiyor.
Facebook Corona Virüsü Nedeniyle Reklam Politikasını Katılaştırıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, 2.5 milyarı aşkın kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Şirket kullanıcılarına üstün bir deneyim sunmak adına yeni politikalar geliştiriyor ve özelliklerini kullanıma sunuyor. Bilindiği üzere son dönemde Corona virüsü salgını nedeniyle sosyal medya uygulamaları da adeta alarma geçmiş durumda. Fırsatçı kişiler bu salgın üzerinden haksız kazanç sağlamak adına sosyal mecralar üzerinden insanları hedef alıyor.

Facebook ise bu gibi durumların önüne geçmek adına son dönemde almış olduğu önlemlere ağırlık vermeye başladı. Şirket geçtiğimiz günlerde Corona Virüsü sonrası maske reklamlarına karşı harekete geçeceğini duyurmuştu. Ancak platformda sadece maske reklamları gösterilmiyor. Salgına dair başka reklamlarda da artış yaşanması sosyal medya devini harekete geçirdi. Şirket reklam yasağı kapsamını genişletme kararı aldı.

Reklam Politikası Güncelleniyor

Reklam Politikası Güncelleniyor

Şirketten apılan açıklamada artık COVID-19 ile ilgili yeni reklam kısıtlamaları geleceği belirtildi. Buna göre test kitleri, yüzey dezenfekte eden mendil ve el dezenfektanı gibi ürünlerin reklamları artık Facebook bünyesinde gösterilmeyecek. Bu kararın Instagram ve Facebook üzerinden ürünlerin satışını yapan kullanıcılar için de geçerli olduğuna dikkat çekiliyor. Daha önce maske reklamlarını yasaklayacağını açıklayan şirket, iki hafta sonrasında bu yasakların kapsamını genişletmiş olacak.

Ancak maske reklamlarının yasaklanmasına rağmen bugün bile Facebook gruplarında bu ürünlerin alım satımlarının yapıldığı belirtiliyor. Sosyal medya devi halihazırda salgını tedavi ettiğini iddia eden reklamları da yasaklamış durumda. Facebook ile beraber Amazon, eBay gibi e-ticaret devleri de Corona virüsü nedeniyle ortaya çıkan fırsatçılar ile etkin bir şekilde mücadele ediyor. Sosyal medya devinin Corona virüsü tehdidine karşı kullanıcılarını korumak adına yeni önlemler alması bekleniyor.

Masaüstü için Karanlık Mod

Masaüstü için Karanlık Mod

Şirket kötüye kullanım ile mücadele ederken bir yandan da uygulama ve servislerine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Gelen yeniliklerden sonuncusu ise masaüstü uygulaması için oldu. Sosyal medya devi masaüstü uygulaması için uzun zamandır beklenen karanlık mod özelliğini kullanıma sundu. Daha önce Messenger ve sonrasında WhatsApp için bu özelliği getiren şirket son olarak kendi uygulaması için de bu yeniliği getirmiş oldu. Şirket yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren Facebook’taki kullanıcıların çoğunun yeni masaüstü tasarımına erişebilir.” ifadelerine yer verdi.

Facebook geçtiğimiz yıl düzenlediği F8 konferansında, uygulamanın arayüz anlamında değişim geçireceğin, daha sade ve kullanışlı olacağını açıklamıştı. O dönemden bu yana çalışmalar devam etti ve artık karanlık mod kullanılabilir duruma geldi. Kullanıcılar karanlık mod ile aydınlık mod arasındaki seçimi kendileri yapabilecek. İlerleyen dönemde karanlık modun Facebook üzerinde varsayılan tema olarak sunulabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum