Yatırım yapmaya başla!

Facebook Paylaşımların Kullanıcılara Hangi Sebeple Gösterildiğini Söyleyecek

Popüler sosyal medya platformu Facebook’ta kullanıcıların karşısına çıkan paylaşımların ne sebeple görüntülendiğine dair bilgilendirmeler yer alacak.
Facebook Paylaşımların Kullanıcılara Hangi Sebeple Gösterildiğini Söyleyecek

Son yıllarda yaşamış olduğu tüm olumsuzluklara rağmen dünyanın halen en büyük sosyal medya platformu olmaya devam eden Facebook, kullanıcılarına yönelik deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram’a kendi ismini vermeye hazırlandığı haberi çıkan Facebook’un, haber kaynağına yeni bir özelliğin yolda olacağı ortaya çıktı.

Pek çok kullanıcı Haber Kaynağı bölümünde karşılarına alaka kuramadıkları paylaşımların çıktığını belirtiyor. Özellikle reklam gösterimlerinde sıkça yaşanan bu durum, sponsorsuz paylaşımlarda da söz konusu olabiliyor. Şirket 2014 yılında reklamlara yönelik olarak kullanıcılara özel bir araç sunmuş ve neden reklam gördükleri konusunda bilgilendirme yapmaya başlamıştı. Benzer bir özellik artık tüm paylaşımlar için geliyor.

Haber Kaynağı’na Açıklama Özelliği

Haber Kaynağı’na Açıklama Özelliği

Facebook’ta milyonlarca kullanıcının birbirleri ile iletişim halinde bulunmasını sağlayan Haber Kaynağı için yeni bir özellik geliştiriliyor. Daha önce reklamlar için sunulmuş özelliğin bir benzeri artık Haber Kaynağı’ndaki paylaşımlar için olacak Kullanıcılar artık karşılarına çıkan paylaşımlar için ‘Bu yayını neden görüyorum?’ sorusunu sorabilecek.

Gönderini sağ üst köşesinde bulunan araç sayesinde kullanıcılar karşılarına çıkan gönderinin neden sunulduğu hakkında bilgi sahibi olabilecek. Kullanıcılar ayrıca geliştirilen yeni araç sayesinde söz konusu hesapla ne kadar etkileşim içerisinde olduğunu görebilecek ayrıca sayfaların, grupların ve yapılan paylaşımların ne derece popüler olduğunu görme şansı bulacak.

Anlaşılıyor ki Facebook, haber akış algoritmasında daha şeffaf bir deneyim sunmak istiyor. Gelen özellik sayesinde kullanıcıların karşısına çıkacak olan pek çok zararlı paylaşımın daha az görüntülenmesi sağlanacak. Uzun zamandır platformda yer alan önemli bir eksikliğin, geliştirilen bu özellik sayesinde giderilmesi bekleniyor.

Bugüne kadar özellikle Twitter, YouTube ve Facebook gibi pek çok sosyal medya platformu, sahip olduğu algoritmayı açıklamaması sebebiyle eleştiri alıyordu. Yeni özellik an itibariyle sınırlı sayıdaki kullanıcı tarafından test edilmekte ve önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum