Yatırım yapmaya başla!

Facebook Oyun Geliştiricilere Yeni Reklam Çözümleri Sundu

Sosyal medya devi Facebook, bünyesinde yer alan oyun geliştiricileri için 3 yeni reklamcılık fikrinin duyurusunu yaptı. İşte detaylar…
Facebook Oyun Geliştiricilere Yeni Reklam Çözümleri Sundu

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformu Facebook, bünyesinde pek çok uygulamayı barındırmakta. Bu uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen reklam gelirleri ile hem oyun geliştiriciler hem de Facebook, büyük boyutta gelirler sağlamakta.

Her ne kadar veri skandallarından dolayı başı ağrıyan Facebook bazı uygulamaların gözünün yaşına bakmasa da, özellikle oyun reklamcılarının platformda oldukça aktif olduğunu söylemek lazım. Şirket oyun geliştiricileri için yeni reklamcılık modellerini sundu. 3 yeni modelden oluşan yeni reklamcılık fikirleri, geliştiricilere yepyeni alternatifler sunuyor.

Oynanabilir Reklamlar Deneyimi

Oynanabilir Reklamlar Deneyimi

Facebook’un sunduğu ilk fikir oynanabilir reklamlar olarak karşımıza çıkıyor. Facebook’ta oyun oynamak isteyen kullanıcıların, oyunu indirmeden önce denemelerini sağlayacak oynanabilir reklamları öneriyor.

Bu sayede oyunu indiren kullanıcıların devamında da oynamaya devam edeceklerinden daha emin olmak mümkün oluyor. Hatta söz konusu çözüm sayesinde bazı oyun geliştiricilerin olumlu geri dönüşler aldığı belirtiliyor.

Müşteriyi Elde Tutma Optimizasyonu

Müşteriyi Elde Tutma Optimizasyonu

Sosyal medya devinin bir diğer reklam çözümü olarak müşteriyi elde tutma optimizasyonu olarak tanımlanmış. Bu reklam çözümüne göre reklamcıların yayınladığı oyunları en çok oynayan oyunculara ulaştırmak amaçlanıyor.

Burada yine yapılacak reklam gösterimleri sayesinden geliştiricilerin daha fazla gelir sağlayabileceği belirtiliyor. Bitmango ve Bejing Fotoable gibi oyun geliştiricileri bu teknik ile memnun edici sonuçlar aldılar.

Reklam Harcaması Teklifi

Reklam Harcaması Teklifi

Facebook’un bu yöntem ile değer optimizasyonunu en etkin şekilde kullanmayı planlıyor. Bu çözüme göre reklam veren şirketler, uygulama içi alım ve satım yapma ihtimali en fazla olan kullanıcıları belirlemek için minimum harcama yapabilecekler.

Bu sayede reklam verenler, oyunlara ilgi duymayan kullanıcılar için gereksiz harcamaya girmemiş olacaklar. Reklam yayınlamak isteyen kuruluşlar Eylül ayından itibaren Instagram ve Audience Network üzerinden optimizasyon yapabilecekler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum