Yatırım yapmaya başla!

Facebook Onaylanmış Hesap Rozetini Daha Fazla Kişiye Sunacak

Facebook daha önceden kullanıma sunduğu onaylanmış hesap rozetinin kapsamını genişletiyor.
Facebook Onaylanmış Hesap Rozetini Daha Fazla Kişiye Sunacak

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Bu büyüme beraberinde yeni özellikleri de getiriyor. Bilindiği üzere Facebook, Twitter, Instagram gibi başlıca sosyal mecralarda pek çok kişiye onaylanmış hesap rozeti veriliyor. Kullanıcı adlarının yanında mavi tık şeklinde gösterilen bu rozetler, söz konusu hesabın orijinal ve resmi olduğunu belirtiyor.

Twitter ile başlayan bu süreç daha sonrasında Facebook ve Instagram tarafından da kullanılmaya başladı. Facebook dünya genelinde en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformu olarak biliniyor. Dolayısıyla sahte hesaplar ya da pek çok kişinin taklit edilmiş hesaplarına rastlamak mümkün.

Hak sahipleri ise bu durumun önüne geçmek adına kendi hesaplarını doğrulama imkanına sahip olmakta. Ancak bunun için Facebook’un bazı gerekliliklerini yerine getirmek gerekiyor. Gelen son habere göre sosyal medya devi bu gerekliliklerin kapsamını genişletiyor.

Mavi Tık Daha Fazla Kişiye Geliyor

Mavi Tık Daha Fazla Kişiye Geliyor

Bilindiği üzere onaylanmış hesap rozeti yüksek takipçiye sahip ve popüler olan kişiler tarafından yoğun ilgi görüyor. Tanınmış insanların hesaplarının kendilerine ait olduğunu gösteren mavi rozetin kapsamı genişletilecek. İsabetli sızıntıları ile bilinen Jane Manchun Wong, Facebook’un mavi tık uygulaması için önemli açıklamalar yaptı. Wong’a göre Facebook şu sıralar onaylanmış hesap rozeti için yeni testler gerçekleştiriyor.

Bir Facebook yetkili ise konuyla ilgili Wong’a, gerekli çalışmaların yapıldığını ve tanınmış kişilerin hesaplarını doğrulamasını kolaylaştırmak istediklerini söyledi. Facebook’ta doğrulanmış hesap rozetine sahip olmak için belirli gereksinimleri karşılamak gerekiyor. Sosyal medya devi bu konuyla ilgili açıklamasında gereklilikleri şu maddeler ile sıralıyor.

  • Özgün olmak: Hesabınız gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
  • Benzersiz olmak: Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Bir kişi veya işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir, dile özel hesaplar bu konuda istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesapları doğrulamayız (ör. Yavru Köpekler içeren mizahi görseller).
  • Eksiksiz olmak: Hesabınızın aktif olması ve hakkında kısmı, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olması gerekir.
  • Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesapları inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayınız.

Wong’un paylaşımlarına göre Facebook bu gerekliliklerin kapsamını daha da genişletmiş olacak. Sosyal medya devinin şu sıralar test ettiği özelliklerini önümüzdeki günlerde kullanıma sunması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum