Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook’un Novi Cüzdanı ABD’li Senatörler Tarafından İstenmiyor

Senatörler sosyal medya devinin kripto cüzdan uygulamasını sonlandırmasını istiyor.
Facebook’un Novi Cüzdanı ABD’li Senatörler Tarafından İstenmiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Facebook geçtiğimiz günlerde Coinbase ile ortaklaşa geliştirilen Novi cüzdanının duyurusunu gerçekleştirmişti. ABD’li bazı Senatörler, Facebook’un yeni kripto cüzdanının derhal kapatılması çağrısında bulundu.

Kriptoya şüpheci yaklaşımıyla tanınan Senatör Elizabeth Warren, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’i projeyi “derhal durdurmaya çağıran beş kişiden biri oldu.

Warren, şirketi çevreleyen skandalların kapsamı göz önüne alındığında, Facebook’un şimdi sırasıyla ‘Diem’ ve ‘Novi’ markalı bir kripto para ve dijital cüzdan başlatma çabalarına karşı çıktıklarını söyledi.

Diem, Facebook’un daha önce Libra olarak bilinen , yıllardır yoğun incelemelere ve düzenleyici engellere konu olan ve bir dizi kilit ortağın girişimden çekilmesine neden olan iddialı stablecoin projesiydi. Novi, Diem jetonunu ve diğer sabit paraları tutmak için tasarlanmış firmanın kripto cüzdanıdır.

Facebook liderliğindeki kripto konsorsiyumu, milletvekillerinin Diem ve Facebook arasındaki ilişkiyi yanlış anladığını belirtiyor.

Parasal düzenleyiciler ise bu büyüklükteki ve kullanıcı tabanına sahip bir şirket tarafından özel paranın piyasaya sürülmesinin para sistemini istikrarsızlaştıracağından endişe duyuyor.

Facebook son dönemde çeşitli güvenlik ihlalleriyle çeşitli çevrelerden tepki görüyor. Raporlar ayrıca sosyal medya devinin kendisini yeniden markalaştırmayı düşündüğünü ortaya koyuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%