Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook, TikTok’u Andıran Müzik Uygulaması Collab’ı Yayınladı

Facebook bir süredir test ettiği deneysel müzik uygulaması Collab’ı App Store’da kullanıma sundu.
Facebook, TikTok’u Andıran Müzik Uygulaması Collab’ı Yayınladı

Sosyal medya insanların hayatında her geçen gün daha geniş yer tutmaya devam ediyor. Günümüzde çok sayıda platform bulunuyor ve her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarının başında ise Facebook geliyor. 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunan mecra, Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi konumunda. Son yıllarda ibr uygulama var ki indirme oranları ile pazarı alt üst etmiş durumda.

Çin merkezli Bytedance’ın geliştirdiği TikTok, 2016 yılından bu yana sosyal medyaya yeni bir soluk getirdi. Yapılan araştırmalar TikTok’un en çok indirilen uygulamaların başında geldiğini gösteriyor. Platformun bu denli popüler olması rakibi Facebook’un da dikkatini çekmiş durumda. Şirket daha önce TikTok benzeri bir uygulama olan Lasso’yu sınırlı kitle üzerinde test etmişti. Ancak daha sonrasında bu uygulamanın fişi çekilmişti.

Son olarak Instagram’a gelen Reels özelliği de yine TikTok’a rakip olmak adına geliştirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Facebook bu sefer kendi uygulaması için deneysel bir özelliği kullanıma sundu. Kullanıcılar akıllı telefonları ile Facebook Collab aracılığı ile eğlenceli içerikler hazırlayabilecek.

Facebook Collab, App Store’a Geldi

Facebook Collab, App Store’a Geldi

Facebook sahip olduğu özellikler ile TikTok’u andıran Collab adlı uygulamasını iOS kullanıcılarının beğenisine sujndu. Şirket aslında geçtiğimiz yıldan beri bu özelliği test ediyordu. Karantina dönemi insanların evlerine kapandığı bir zaman dilim oldu. Bu da sosyal medya uygulamalarına olan ilginin artmasını sağlıyor. Facebook bu noktada kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmesi adına eğlenceli bir uygulama geliştirdiğini belirtiyor.

Şirket geçtiğimiz Mayıs ayında bu özelliği test etmeye başladığını duyurmuştu. Bugüne kadar deneysel olan uygulama ile kullanıcılar üç farklı videoyu birleştiriyor ve müzikli içerikler oluşturabiliyor. Hazırlanan videoların Collab akışında paylaşılması gerekiyor. Birleştirilen videoların senkronizasyonu Collab’ın sahip olduğu araçlar sayesinde gerçekleştiriliyor. Kullanıcılar 15 saniyeye kadar videolar oluşturabilecek.

Hazırlanan videolar ortaklaşa bir havuzda paylaşılıp düzenlenebilecek. Bu havuz yeni videoların da oluşturulmasına imkan sağlayacak. İlk etapta App Store için gelen bu uygulamanın Android kullanıcılarına ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Collabs uygulaması şu an için ABD özelinde ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum