Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Facebook Yeni Movies Özelliğinin Testlerine Başladı!

Ticketmaster ve EvenBrite ile bilet satışı özelliğini daha önce de test eden Facebook, Movies adını verdiği özelliğiyle kullanıcılarının kolayca sinema biletlerine ulaşabilmelerini sağlayacak!

Sosyal ağ devi Facebook, her geçen gün yepyeni bir özellikle karşımıza geliyor. Geçtiğimiz günlerde uluslararası para transferini başlatarak kullanıcıları hem şaşırtan hem de sevindiren Facebook, şimdi ise Movies adını verdiği özelliğiyle 2 milyar kullanıcısının gönlünü fethedecek.

Eylül ayının ilk günlerinde Watch özelliğini tanıtan ve YouTube’a rakip olan Facebook, bu kez özellikle de sinemaseverleri hedef alıyor. Daha önce Ticketmaster ve EvenBrite vasıtasıyla bilet satışı konusunda tecrübe kazanan sosyal medya devi, yeni Movies uygulamasıyla da kullanıcılarının kolaylıkla bilet alabilmesini sağlayacak.

Yeni Facebook Özelliğinin Kullandığı Altyapılar

Yeni Facebook Özelliğinin Kullandığı AltyapılarŞimdilerde ABD’de bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilen Movies özelliği, vizyona giren filmleri listeler halinde gözler önüne sererek, kullanıcıların istedikleri filme bilet alabilmelerini sağlıyor. Ayrıca filmlerin seanslarını da kullanıcılarla paylaşan bu yeni Facebook özelliği, Fandango ve Atom Ticket altyapılarından faydalanıyor.

Facebook Genç Kullanıcıları Elinde Tutmak İstiyor!

Facebook Genç Kullanıcıları Elinde Tutmak İstiyor!Kullanıcılarını her daim uygulama içerisinde tutmayı hedefleyen Facebook, git gide genç kullanıcılarını kaybediyordu. Önce gençler arasında popüler bir uygulama olan Snapchat’e özgü bazı özellikleri bünyesine katan Facebook, Movies özelliğiyle de genç kullanıcıları yeniden uygulamasına hapsedebilmeyi hedefliyor.

Mağaza Uygulamasına da Bilet Satış Özelliği Geliyor!

Mağaza Uygulamasına da Bilet Satış Özelliği Geliyor!Kullanıcıları bünyesinde tutabilmek için elinden geleni ardına koymayan Facebook’un bu yeni özelliği henüz test aşamasında ve sınırlı bir kullanıcı kitlesine hizmet veriyor. Uygulamış olduğu testlerde beklediği başarıya ulaşması takdirinde ise Facebook’un Movies özelliği bütün kullanıcılara açılacak.

Daha önce de bilet alımı tecrübelerine sahip olan Facebook, bu özelliği sadece Movies ile sınırlandırmayacak. Mağaza uygulamasına da bilet satış özelliğini ekleyecek olan Facebook, organizatörlerin de uygulama içerisinde kalmasını sağlayacak. Hem gençleri hem de işletmeleri bir döngü içerisine sokacak olan Facebook, böylece ekstradan kazanç elde etmiş olacak. Peki, sizce Facebook’un bu özelliği başarılı olabilecek mi?

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle