Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Mobil Uygulaması için Hazırladığı Yeni Arayüz Instagram’ı Andırıyor

Sosyal medya devi Facebook, mobil sürümüne Instagram benzeri bir arayüz geliştiriyor.
Facebook’un Mobil Uygulaması için Hazırladığı Yeni Arayüz Instagram’ı Andırıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Faceboook, daha güçlü bir hale gelmek için sürekli gelişim içerisinde. Uygulama son yıllarda yaşanan veri ve güvenlik skandalları nedeniyle özellikle genç kitlede popülerliğini kaybediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan araştırma Facebook’taki genç kitlenin yeni adresinin Instagram olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Bu durumun farkında olan Facebook geliştirici ekibi ise eski günlerine dönmek adına çalışmaya başladı bile. Platform genç kitleyi geri kazanmak adına mobil uygulaması için yeni bir arayüz geliştirmeye başladı. Yeni arayüzde siyah ve beyaz renkler öne çıkarken, genel itibariyle Instagram’ı andıran bir tasarım söz konusu.

Mobil Uygulama Yenilenmeye Hazırlanıyor

Mobil Uygulama Yenilenmeye Hazırlanıyor

Sosyal medya devi 2018 yılının son çeyreğinde 2.32 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. Bugün hala sosyal medya dünyasının bir numarası konumunda olan Facebook, genç kitle için daha ilgi çekici bir tasarım için kolları sıvadı. Bunun için mobil sürümden başlayan ekip, yüksek kontrast oranı ile dikkat çeken bir tasarım için çalışmalara başladı. Bugüne kadar Facebook’un arayüzünde her zaman mavi ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğunu görmüşüzdür.

Ancak testlerine başlanan yeni mobil arayüzde siyah ve beyaz renkler dikkat çekiyor. Facebook bu yönüyle bünyesinde olan Instagram’dan ilham almış görünüyor. Kullanıma sunulacak olan yeni mobil arayüz ile içeriklerin daha fazla öne çıkması planlanıyor. Böylece kullanıcı etkileşimi de artmış olacak. Henüz test aşamasında olan arayüz Android uygulaması için test edilmekte. Bu arada sosyal medya devinin mesajlaşma platformu olan Messenger’da yeni bir hata ortaya çıktı.

Messenger’da Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Messenger'da Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Güvenlik araştırmacılarının Messenger üzerinde yaptığı bir çalışma ile güvenlik açığı ortaya çıktı. Söz konusu açık, kullanıcıların kimlerle konuştuğunu açık ediyor. Gizlilik açısından büyük ihlal olarak nitelendirilecek bu güvenlik açığı Kasım ayında ortaya çıktı. Impreva’da güvenlik araştırmacısı olarak görev yapan Ron Mases’in paylaştığı bilgilere göre, bir çeşit saldırı ile kullanıcıların kimlerle iletişim kurup kurmadığını öğrenmek mümkün.

Mases konuyla ilgili Facebook’u bilgilendirdi ve söz konusu hata tamamen ortadan kaldırıldı. Sosyal medya devlerinin bu durumun yeterince farkında olmadığını belirten güvenlik araştırmacısı “Tarayıcı tabanlı kanal saldırıları hala gözden kaçan bir konudur. Facebook ve Google gibi büyük oyuncular bu soruna yetişirken, endüstrinin çoğu hala farkında değil.” diyerek durumun ciddiyetine dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum