Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger Uygulaması Windows ve macOS için Yayınlandı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Messenger uygulamasının masaüstü platformlar için yayınlandığını duyurdu.
Facebook Messenger Uygulaması Windows ve macOS için Yayınlandı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında gelen Facebook, yeni uygulama ve hizmetleri ile kullanıcılarına daha üstün bir deneyim sunmaya devam ediyor. 2.5 milyarı aşkın kullanıcıs bulunan Facebook, bünyesi altındaki WhatsApp ve Instagram ile çok geniş bir kitleye ulaşıyor. Sosyal medya devinin mesajlaşma uygulaması Messenger da sürekli yeni özellikler kazanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta bulunan mesaj iletim sınırlamasını Messenger için getireceğini duyurmuştu.

Bilindiği üzere Corona virüsü nedeniyle dünya genelinde milyonlarca insan evlerine kapandı. Şirketler çalışanlarını evlerine gönderirken, insanlar birbirleri ile iletişim kurmak için sosyal medya uygulamalarına sarılmış durumda. Bu nedenle özellikle görüntülü sohbet uygulamaları büyük ilgi görüyor. WhatsApp, Zoom ve Messenger gibi uygulamalar görüntülü sohbet için ilk seçenekler olmakta. Facebook kendi mesajlaşma uygulaması Messenger’a olan ilgiyi artıracak yeni bir adım attı.

Messenger Masaüstüne Geldi

Messenger Masaüstüne Geldi

Messenger uygulamasını bugüne kadar iOS ve Android mağazalarından indirmek mümkündü. Masaüstü üzerinden kullanmak için tarayıcı üzerinden Messenger’i açmak mümkündü. Ancak bu platforma özel bir uygulama bulunmuyordu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu eksikliği kapattıklarını açıkladı. Sosyal medya devinin patronu, Messenger’ın Windows ve macOS uygulamasının yayınladığını duyurdu.

Messenger’ın mobil uygulamasında olan tüm özellikler masaüstü platformunda da kullanılabilecek. Bu özellikler arasında karanlık mod, GIF resimler ve bildirimler yer alıyor. Aynı zamanda kullanıcılar sesli ve görüntülü görüşme deneyimini masaüstü uygulaması üzerinden yaşayabilecek.

Zuckerberg Açıkladı

Zuckerberg Açıkladı

Zuckerberg sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Fiziksel olarak ayrı olsak bile hepimiz birlikte olmanın daha fazla yolunu arıyoruz. Bugün MacOS ve Windows için yerel Messenger uygulamalarını kullanıma sunuyoruz. Uygulamalarımızdaki grup video görüşmeleri ve mesajları arttı. Masaüstünde Messenger kullanımı geçen ay iki katından fazla arttı. Bu yeni yerel uygulamalar çok daha iyi bir deneyim sunacağız.” diye konuştu.

We're all looking for more ways to be together even while we're physically apart. So today we're launching native…

Mark Zuckerberg paylaştı: 2 Nisan 2020 Perşembe

Son günlerde evlerinde kalan insanlar video konferans için ağırlıklı olarak Zoom uygulamasını kullanmaya başladı. Ancak bu uygulamanın gizlilik ve güvenlik endişelerine sahip olduğu iddia ediliyor. Buna rağmen Zoom uygulaması milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Messenger’ın masaüstüne gelmesi ile beraber bu durumu değiştirip değiştirmeyeceğini zaman gösterecek. Messenger’ın masaüstü uygulaması Microsoft Store ve Mac App Store mağazalarından indirilebilir durumda.

Messenger Desktop

Messenger comes to the big screen. Messenger desktop for MacOS and Windows is here. bit.ly/MessengerDesktop

Messenger paylaştı: 2 Nisan 2020 Perşembe

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum