Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger’da Video Reklam Dönemi Başlıyor

Sosyal medya devi Facebook’un anlık sohbet uygulaması Messenger’a video reklamlar geliyor.
Facebook Messenger’da Video Reklam Dönemi Başlıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, sohbet uygulaması olan Messenger için yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Daha önce Messenger’a gelecek mesajlara silinebilme ve 360 derece fotoğraf, HD video desteği gibi özellikler getiren sosyal medya devi, son olarak gelirlerini artıracak bir hamle yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde veri skandalı haberleriyle tüm dünyada büyük itibar kaybeden ve maddi zarara uğrayan Facebook, zararını bir nebze de olsa azaltmak istiyor. Bu anlamda daha agresif hareket etmeye başlayan sosyal medya devi, Messenger video reklamlarını sohbet pencerelerine ekleyecek.

Messenger Sohbet Pencerelerine Video Reklamlar Geliyor

Facebook’un daha agresif bir hal alacağı yeni reklam politikasının hatırı sayılır tepki çekeceğini söylemek lazım. Facebook Messenger’da halihazırda gelen kutusu bölümünde reklamlar görünüyordu.

Ancak sosyal medya devi sohbet pencerelerinde otomatik olarak oynatılacak video reklamları uygulamaya koyuyor. Kullanıcılar bu alana dokunduklarında video reklam otomatik olarak yayınlanmaya başlayacak. Henüz sınırlı sayıda kullanıcı için dağıtılan yeni güncelleme, yakın zamanda tüm kullanıcılara dağıtılacak.

‘Kullanıcılar Reklamlara Alışacak’

Reklam uygulamaları genel itibariyle bakıldığında kullanıcıların canını sıkmaktadır. Ancak şirketlerin devamlılıklarını sağlamaları için reklam politikalarına ihtiyaç duydukları da bir gerçek.

Facebook’un reklam sorumlusu Stefan Lukakos, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların bu reklamlara alışacağını belirtti. Kullanıcıların memnuniyetsiz geri dönüşlerini de değerlendirecek olan sosyal medya devi, söz konusu reklamlarda gerekli düzenlemeleri yapmayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum