Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Messenger Üzerinden Video Konferans Oluşturma İmkanı Sağlayacak

Sosyal medya devi geçtiğimiz aylarda tanıttığı Messenger Rooms uygulamasını, Messenger üzerinden kullanılabilir hale getiriyor.
Facebook, Messenger Üzerinden Video Konferans Oluşturma İmkanı Sağlayacak

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında gelen Facebook, kullanıcıların beğenisini toplayacak birbirinden iddialı özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bünyesinde WhatsApp ve Instagram’ı da bulunduran sosyal medya devi çok büyük bir kitleye hizmet sağlıyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde uzun yıllar kullandığı arayüzün fişini çekeceğini duyurmuştu. Bir yandan ise kullanıcılara yönelik yeni uygulamalar sunuluyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde video konferans servisi Messenger Rooms uygulaması duyurulmuştu. COVID-19 ile beraber insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi görüntülü iletişim uygulamalarına olan ilgiyi artırdı.

Bu uygulamalar arasında Zoom öne çıkmış ve kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilmişti. Facebook ise Messenger Rooms uygulaması ile bu rekabete ortak olmuştu. Şirket video konferans uygulamasına olan ilgiyi artırmak adına kullanıcılara farklı seçenekler sunmaya devam ediyor.

Messenger’a Video Konferans Özelliği Geliyor

Messenger’a Video Konferans Özelliği Geliyor

Sosyal medya devi bir süredir sahip olduğu uygulamalar arasındaki entegrasyonu artıracak adımlar atıyor. Daha önce WhatsApp’ın Messenger Rooms ile entegre bir şekilde çalışacağı açıklanmıştı. Son olarak bu entegrasyona mesajlaşma uygulaması Messenger da katılıyor. Halihazırda Facebook’ta kullanıcılar Messenger Rooms uygulamasını açabiliyor ve konferans için oda oluşturabiliyor.

Haber Kaynağı üzerinden yapılabilen bu işlem Messenger üzerinden de gerçekleştirilebilecek. Sosyal medya devi ayrıca kullanıcılara oluşturdukları odaları özelleştirme imkanı sağlayacak. Oluşturulan odalar için fotoğraflar yüklenebilecek ve bunlar arka plan olarak ayarlanabilecek. Hatta bu arka planlar için isteyenler video yükleyebilecek ve oynayabilecek.

Messenger üzerinden video konferans başlatma özelliği bugünden itibaren iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunulacak. Bu özelliğin önümüzdeki aylarda masaüstü tarafında da yayınlanması planlanıyor. Aynı şekilde arka plan özelleştirme desteği de önümüzdeki haftalarda kullanılabilir olacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum