Yatırım yapmaya başla!

Facebook Video Konferans Uygulaması Messenger Rooms’u Kullanıma Sundu

Facebook’un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı Messenger Rooms, dünya genelinde kullanıma sunuldu.
Facebook Video Konferans Uygulaması Messenger Rooms’u Kullanıma Sundu

Dünya genelinde Corona virüsünün hızla yayılması sonrası mevcut uygulamaların kullanım oranının artması ile beraber yen, uygulamaların da hayatımıza girdiğine tanık oluyoruz. İnsanların eve kapanması nedeniyle video iletişim uygulamaları daha fazla kullanılır oldu. Ancak bir uygulama var ki kısa sürede milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başladı. Video konferans uygulaması Zoom, salgın günlerinde alanının en çok kullanılan uygulaması oldu.

Zoom’un kısa sürede bu kadar popüler olması sosyal medya şirketlerinin de rakip uygulamalar geliştirmesine ön ayak oldu. Geçtiğimiz günlerde Facebook, 50 kişiye kadar video konferans yapılmasına imkan sağlayan Messenger Rooms uygulamasını duyurmuştu. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında gelen Facebook’un kendi potansiyeline yönelik böyle bir uygulama geliştirmesi oldukça mantıklı. Şirket beklenen uygulamayı dünya genelinde kullanıma sundu.

Messenger Rooms Yayınlandı

Messenger Rooms Yayınlandı

Facebook’un bünyesi altında Instagram e WhatsApp gibi kendi alanlarında lider olan sosyal medya uygulamaları bulunuyor. Son dönemde Corona virüsü ile beraber video konferans uygulamalarına artan ilgi sonrası Facebook kendi platformu için harekete geçmişti. Bekleyiş sona erdi ve sosyal medya devi tüm dünyada Messenger Rooms platformunu kullanıcıların beğenisine sundu.

Üstelik uygulamanın mesajlaşma devi WhatsApp ile entegre bir şekilde çalışacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bu da Messenger Rooms’un çok kısa sürede büyük ilgi görmesine neden olacaktır. Milyonlarca WhatsApp ve Instagram kullanıcıları Messenger Rooms platformunda gerçekleşen video konferanslara kolayca katılabilecek.

Üstelik görüşmeye katılmak için Facebook hesabının olması şart değil. Oluşturulan davetiye bağlantıları ile herkes konferansa katılma imkanına sahip olacak.

Facebook, Zoom’a Rakip Oluyor

Facebook, Zoom’a Rakip Oluyor

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmasında video konferans servislerine olan ilgide büyük bir patlama yaşandığını söylemişti. Bu alanda öne çıkan Zoom kısa sürede kullanıcı sayısını 10 milyondan 300 milyona kadar çıkarmayı başardı. Messenger Rooms’un ise Zoom karşısında ne yapacağı merak konusu.

Uzmanlar Zoom’un kurumsal alandaki hakimiyetinin Messenger Rooms’a rağmen süreceğini tahmin ediyor. Tabi bu platform hızla yükselişinin yanı sıra çeşitli güvenlik ihlalleri ile gündeme geldi. Bazı dev şirketler çalışanlarının Zoom kullanmasını yasaklama kararı almıştı. Ancak bireysel kullanıcı alanında WhatsApp ve Instagram’ın gücünü de arkasına alacak Facebook, Messenger Rooms platformunu kısa sürede milyonlara sevdirebilir.

Sadece Facebook’un dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor. Messenger Rooms’un WhatsApp ve Instagram entegrasyonu henüz kullanılabilir değil. Bu özelliğin önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor. Zoom ile girilen bu rekabetin nasıl şekilleneceğini ilerleyen dönemde görme imkanı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum