Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Video Konferans Rekabetine Messenger Rooms ile Ortak Oluyor

Facebook video konferans uygulaması Messenger Rooms’u duyurdu.
Facebook, Video Konferans Rekabetine Messenger Rooms ile Ortak Oluyor

Son günlerde Corona virüsünün dünya genelinde yayılması sonucu milyonlarca insan evlerine kapanmak durumunda kaldı. Şirketler çalışan kadrolarını evlerine gönderdi ve uzaktan yürütmeye başladı. Bu durum beraberinde bazı dijital uygulamalara olan ilginin artmasına neden oldu. Bu uygulamaların başında ise video konferans platformu Zoom geliyor. Son rakamlar Zoom’un kullanıcı sayısını 300 milyona çıkardığını ortaya koydu.

Zoom’un yanı sıra Google Duo, Skype gibi uygulamalar da kullanıcılara video konferans deneyimini sunuyor. Sosyal medya devi Facebook ise mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Messenger ile görüntülü iletişim imkanı sunuyor. Ancak bu uygulamalar ile diğer video konferans platformları gibi çok yüksek katılımcıya ulaşmak mümkün olmuyor. WhatsApp’ta en fazla 4 kişiye kadar görüntülü sohbet yapılabiliyor .

Geçtiğimiz günlerde bu sayının 8 kişiye çıkacağı açıklanmış ve beklediği kadar büyük bir artış gerçekleşmemişti. Sosyal medya devi video konferans rekabeti için farklı bir uygulama geliştirdi. Yapılan açıklama ile Messenger Rooms ile çok sayıda kullanıcı video konferans gerçekleştirebilecek.

Messenger Rooms Duyuruldu

Messenger Rooms Duyuruldu

Sosyal medya devinin duyurduğu Messenger Rooms ile 50 kişiye kadar video konferans gerçekleştirmek mümkün olacak. Video konferans odaları Messenger, haber akışı, grup ve etkinlikler üzerinden oluşturulabilir. Messenger Rooms’un, Zoom, Google Duo gibi uygulamaların karşısına sıkı bir rakip olarak çıkması bekleniyor. Odanın yöneticileri istedikleri takdirde şifre belirleyebilecek ve istemedikleri kişinin odaya girmesini engelleyebilecek. Bununla beraber isteğe bağlı olarak odadaki bir kullanıcıyı uzaklaştırmak mümkün olacak.

Video konferans için odaya çağrılacak kişiler tek tek davet edilebildiği gibi Facebook hesabından arkadaşlar eklenebiliyor. Bu uygulamayı kullanmak için Facebook hesabı olması zorunlu değil. Şirket yeni uygulamasını pek çok güvenlik testinden geçirdiğinin altını çiziyor. Zoom’un son günlerde çeşitli güvenlik sorunları ile gündeme gelmesi, Facebook’a bu anlamda bir avantaj sağlayabilir. Bununla beraber Messenger Rooms uygulamasında, Zoom’da olduğu gibi farklı arka planlar kullanılabiliyor. ve videolara renkli filtreler eklenebiliyor.

Ayrıca Zoom’da olduğu gibi sohbetlerde zaman sınırı bulunmuyor. Zoom uygulamasında sohbetin çok uzaması halinde kullanıcıların yeniden konferans başlatması gerekiyor. Sosyal medya devinin önümüzdeki günlerde Messenger Rooms uygulamasını kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor. Video konferans rekabetinde artık Facebook’un da aktif bir şekilde yer alacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum