Yatırım yapmaya başla!

Messenger’ın Daha Fazla Kullanılmasını İsteyen Facebook’tan Oyun Güncellemesi

Anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’ın daha fazla kullanılmasını amaçlayan Facebook, görüntülü sohbet esnasında oyun oynama imkanını kullanıma sundu.
Messenger’ın Daha Fazla Kullanılmasını İsteyen Facebook’tan Oyun Güncellemesi

Sosyal medya devi Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’ın etkileşimini artırmak için çeşitli yenilikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yeni arayüz ve çeviri desteğini kullanıma sunacağını duyuran sosyal medya devi, görüntülü sohbet uygulamasına da oldukça önem veriyor.

Messenger kullanıcılarının birbirleri arasında en sık kullandığı uygulamaların başında görüntülü konuşma özelliği geliyor. Ancak Facebook, bu özelliğin kullanım oranını artırmak için yeni bir güncellemeyi kullanıma sundu.

Görüntülü Konuşmaya Oyun Eklentisi

Görüntülü Konuşmaya Oyun Eklentisi

Görüntülü Konuşmaya Oyun EklentisiMessenger’da birbirleri ile özellikle görüntülü konuşma gerçekleştiren kişiler, bir noktadan sonra görüşmeyi sonlandırıyor. Facebook ise görüşme süresini daha fazla artırmak için kullanıcıların birbirleri ile karşılıklı oyun oynamasını mümkün hale getirdi. Artırılmış gerçeklik temalı oyunlar görüntülü sohbet esnasında oynanabilecek.

Messenger’da yer alan artırılmış gerçeklik temal oyunlar şu an için 6 kişiye kadar destekliyor. Platformda ayrıca şu an için sadece 2 oyun bulunuyor. Ancak önümüzdeki günlerde olumlu geri dönüşlerin alınması halinde Facebook’un oyun sayısını artıracağını söyleyebiliriz.

Amaç Tıkanan Sohbetleri Uzatmak

Amaç Tıkanan Sohbetleri Uzatmak
Amaç Tıkanan Sohbetleri Uzatmak

Facebook’un görüntülü sohbetlere oyun eklentisi getirmesinde asıl amaç, kullanıcıların birbirleriyle olan görüntülü sohbet süresini daha da uzatmak. Sosyal medya devinin artırılmış gerçeklik oyunları konusunda herhangi bir gizlilik içerisinde olmadığı da biliniyor.

Özelliği kullanmak için görüşme esnasında ekranda görülen yıldıza tıkladıktan sonra oynamak istediğiniz oyun için arkadaşınıza davet gönderebilirsiniz. Henüz yeni kullanıma sunulan bu özelliğin önümüzdeki günlerde daha da geliştirileceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum