Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger’da Mesajlar Sınırlı Sayıda Kişiye İletilebilecek

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger’a mesaj iletim sınırlamasını getirdi.
Facebook Messenger’da Mesajlar Sınırlı Sayıda Kişiye İletilebilecek

Dev sosyal medya platformu Facebook, dünya genelinde 2 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısına sahip olmakta. Şirket ayrıca WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi uygulamaların da sahibi konumunda. Facebook bu uygulamaların sunduğu deneyimi iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde mesajlaşma uygulaması Messenger üzerinden video konferans oluşturma imkanı sunulacağı açıklanmıştı.

Sosyal medya platformlarının en büyük sorunu asılsız bilginin kısa sürede yayılmasına olanak sağlamaları. Facebook, Twitter gibi dev mecralar kullanıcıların sahte bilgilere maruz kalmaması adına sürekli yeni önlemler üzerinde çalışıyor. Son olarak Messenger’da bu duruma karşı yeni bir özellik devreye alındı. Daha önce WhatsApp için sunulan mesaj iletim sınırlaması artık Messenger’da da geçerli olacak.

Messenger’da Mesaj İletimine Sınırlama

Messenger’da Mesaj İletimine Sınırlama

Mesajlaşma uygulamaları asılsız bilginin kısa sürede yayılmasına neden olabiliyor. Son dönemde dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ile doğrulanmamış ve yanlış bilgi içeren çok sayıda paylaşım WhatsApp ve Messenger üzerinden kısa sürede yayılmıştı. Hatırlanacağı üzere daha önce WhatsApp’ta sahte bilginin yayılmasını önlemek adına mesaj iletimine sınırlama getirilmişti. Kullanıcılar bir mesajı tek seferde en fazla beş kişiye iletebiliyor.

Bu kısıtlama artık bir diğer mesajlaşma uygulaması Messenger için de geçerli olacak. Facebook ilgili özellik ile bir mesajın beş farklı kişiye ya da grup sohbetine gönderilebileceğini açıkladı. Sosyal medya devinden bir sözcü alınan kararla ilgili açıklamasında, “Küresel COVID-19 salgını devam ederken sahte haberlerin ve zararlı içeriklerin yayılmasını kontrol etmenin kritik öneme sahip olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Facebook daha önce WhatsApp’ta uygulamaya başladığı bu kural ile mesaj iletim sayısında yüzde 70’e varan bir azalma olduğunu açıklamıştı. Benzer bir durum önümüzdeki günlerden itibaren Messenger platformunda da yaşanacaktır. Facebook bu özelliği ilk kez 2018 yılında Hindistan’da yaşanan olaylarda asılsız bilginin yayılması nedeniyle WhatsApp için yayınlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum