Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger Kullanıcılara Birlikte Video İzleme İmkanı Sunacak

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger için kullanıcı dostu bir özelliği test ediyor.
Facebook Messenger Kullanıcılara Birlikte Video İzleme İmkanı Sunacak

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, bünyesi altında bulunan çok sayıda uygulama ile milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlıyor. Sosyal medya devi kullanıcıların mesajlaşmasını Messenger aracılığı ile sağlıyor. Bu kapsamda Messenger’ın sürekli yeni özellikler ile güncellendiğine tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde şirket Messenger üzerinden kullanıcıların video konferans oluşturmasını sağlayacağını açıklamıştı.

Bilindiği üzere COVID-19 döneminde video konferans servisi Zoom’un popüler olması, Facebook’un da rakip uygulama geliştirmesine neden olmuştu. Bu kapsamda Messenger Rooms uygulaması duyurulmuştu. Bu kapsamda Messenger ile Messenger Rooms uygulamasının bir arada çalışmasını sağlayacak özellikler geliştiriliyor. Son olarak kullanıcıların daha fazla video servisini kullanması adına Watch Together adlı yeni bir özelliğin duyurusu yapıldı.

Messenger’a Birlikte İzleme Özelliği

Messenger’a Birlikte İzleme Özelliği

Sosyal medya devi kullanıcıların Messenger’dan video izlemeye yönelmesi adına Watch Together yani Birlikte İzle özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu. Bu bölümden kullanıcılar video görüşme esnasında birlikte TV programlarını ve çeşitli içerikleri izleyebilecek. Özelliğin halihazırda kullanımda olan Watch Party ile benzer bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Birlikte izleme bir sayfa ya da grup üzerinden toplu şekilde gerçekleştirilebilecek.

Video konferans sırasında bu etkinliğin gerçekleştirilmesi nedeniyle kullanıcılar birbirlerinin reaksiyonlarını görme şansına sahip olacak. Video görüşme esnasında ya da Messenger Rooms sohbetinde bir katılımcı herkesin izleyebileceği şekilde içerikleri oynayabilecek. Bu içeriklerin Facebook bünyesinde olması gerekiyor. Yani YouTube, Snapchat ya da TikTok gibi üçüncü kaynak platformlardaki videolar izlenemeyecek.

Sosyal medya devi bu özellik ile beraber içerik yelpazesini genişleteceğinin garantisini veriyor. Bununla beraber kullanıcılar Watch Together için kendi videolarını yükleyebilecek ve bir arada izleyebilecek. Şirket bu özelliği önümüzdeki haftalarda kullanıma sunmayı planlıyor.

Özellik iOS ve Android platformlarında kullanılabilecek. Masaüstü platformu için bir açıklama yapılmadı. Facebook, Messenger’da her gün 150 milyonu aşkın görüntülü arama ve 200 milyonu aşkın video gönderildiğini belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum