Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Messenger Kids Uygulaması Ebeveynlere Daha Fazla Kontrol İmkanı Sağlayacak

Facebook’un çocuklar için sunduğu Messenger Kids uygulamasında ebeveynler sohbet geçmişlerini görebilecek.
Facebook’un Messenger Kids Uygulaması Ebeveynlere Daha Fazla Kontrol İmkanı Sağlayacak

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook, milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor. Platformun çocuk kitlesi için geliştirdiği sohbet uygulaması Messenger Kids, 2017 yılının Aralık ayında duyurulmuştu. Çocuklara özel geliştirilen bu uygulama geçtiğimiz aylarda gizlilik ihlalleri ile gündeme gelmişti. Gelen eleştiriler sonrası sosyal medya devi Messenger Kids’in ebeveyn kontrollerine yönelik yeni bir özellik geliştirdi.

Facebook’ta bulunan Ebeveyn Kontrol Paneli adı verilen bölüm üzerinde kullanıcılar çocuklarının Messenger Kids üzerindeki aktivitesini kontrol edebilecek. Ebeveynler çocukların için uygulama üzerinde hangi içeriklerin uygun olduğuna karar verebilecek ve sohbet geçmişlerini de görüntüleyebilecek.

Messenger Kids için Ebeveyn Kontrolü

Messenger Kids için Ebeveyn Kontrolü

Sosyal medya devinden yapılan açıklama ile ebeveynler çocuklarının kimlerle mesajlaştığını, görüntülü arama bilgilerini ve uygulamada engelledikleri kişileri görebilecekler. Ayrıca çocukların uygulama üzerinden almış ve göndermiş oldukları son görüntüleri de görebilecekler. Bu veriler 30 gün geriye dönük olarak görüntülenecek. Zama aşımından sonra otomatik olarak silinmiş olacak.

Ayrıca ebeveynler istedikleri zaman Messenger Kids uygulamasından kendi panelleri aracılığı ile çıkış yapabilecek. Messenger uzun zamandır tartışmalı haberler ile gündeme geliyordu. Çocuk haklarını savunan gruplar daha önce Messenger Kids uygulamasının kapatılmasını talep etmişti. Sosyal medya devi artan baskı sonrası geçtiğimiz yıl çocukların ebeveynler tarafından onaylanmamış kişiler ile grup sohbetleri yaptığını kabul etmişti.

Şirket engellemenin şeklini değiştiriyor ancak yine de aynı grup sohbetinde çocukların engellemiş olduğu kişilerle iletişime geçebileceğinin altını çiziyor. Sosyal medya devi Messenger Kids uygulamasında kullanıcı bilgilerinin üçüncü taraflar ile paylaşılmadığının ve verilerinin reklam için kullanılmadığının altını çiziyor. Ancak daha önce yaşanan pek çok veri ihlali kullanıcıların Facebook’un güvenliğini sorgulamasına neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum