Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger Uygulaması için Karanlık Mod Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’da uzun süredir beklenen karanlık modu test etmeye başladı.
Facebook Messenger Uygulaması için Karanlık Mod Özelliğini Test Etmeye Başladı

Sosyal medya devi Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’a sürekli yeni özellikler katmaya devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması son birkaç yıl içerisinde büyük bir değişim yaşadı. Bilindiği üzere uzun zamandır Messenger kullanıcıları, karanlık mod özelliğinin kullanıma sunulmasını talep ediyordu.

Son dönemde pek çok uygulama ve sitenin kullanıcılara karanlık mod seçeneği sunduğu biliniyor. Bu tema hem pil tüketiminde avantaj sağlıyor hem de kullanıcıların gözünün daha az yorulmasına neden oluyor. Yapılan son açıklama ile Messenger’ın belirli ülkelerde karanlık mod özelliğini test etmeye başladığı duyuruldu.

Messenger’da Karanlık Tema Dönemi

Messenger’da Karanlık Tema Dönemi

Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı analizler ile tanınan Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Messenger’ın Android sürümü için karanlık temanın testlerinin başladığını duyurdu. Yeni özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğuna yer verilirken, karanlık ortamda Messenger kullanımının daha kolay hale geleceği belirtiliyor.

Henüz test için sunulan yeni temanın hangi ülkelerde kullanılmaya başlandığı ise bilinmiyor. Ancak Facebook’un kısa süre içerisinde tüm Messenger kullanıcılarına karanlık modu sunması bekleniyor. Yeni karanlık temanın yanında uygulama arayüzünde de bir takım değişiklikler yapıldığı ifade edildi.

Messenger Arayüzü Yenileniyor

Messenger Arayüzü Yenileniyor

Son dönemde Facebook’un Messenger üzerinde arayüz anlamında pek çok yenilik gerçekleştirdiği biliniyor. Geçtiğimiz Ekim ayında uygulamadaki sekme sayısı azaltılmış ve kullanım açısından daha rahat bir arayüz sunulmuştu. Messenger 4 adı ile tanıtılan yeni arayüz, sade tasarım ve kolay mesajlaşma özelliklerine sahip olmuştu.

Messenger’a gelen son yenilik ise gönderilen mesajlar ile ilgili. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda yapılan resmi açıklama ile Messenger’dan yollanan mesajların silinebileceği duyurulmuştu. Özellik bir süredir Kolombiya, Polonya, Bolivya ve Litvanya gibi ülkelerde test amaçlı olarak kullanılabiliyor. Gönderilen mesajı 10 dakika içerisinde silmeye imkan tanıyan yeni özelliğin, kısa süre içerisinde ülkemiz dahil olmak üzere pek çok ülkedeki kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum