Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Messenger’ın iOS Sürümü için Yeni Güvenlik Seçenekleri Ekliyor

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger için Touch ID ve Face ID özellikleri geliyor.
Facebook, Messenger’ın iOS Sürümü için Yeni Güvenlik Seçenekleri Ekliyor

Dünyanın en büyük sosyal platformu Facebook milyonlarca kullanıcısına yönelik yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. Sosyal mecraların çok yaygın hale gelmesi bu uygulamaların güvenliğini daha önemli bir hale getiriyor. Bugüne kadar dijital mecralar üzerinden çok sayıda veri ihlali yaşanmıştı.

Facebook daha önce çeşitli gizlilik ihlalleri ile gündeme gelmişti. Sosyal medya platformu kullanıcıların güvenliğine yönelik yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Facebook kadar mesajlaşma uygulaması Messenger da kullanıcılar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmakta. Şirket geçtiğimiz günlerde Messenger’da görüntülü görüşme yapan kullanıcılar için ekran paylaşımı özelliğini kullanıma sunmuştu.

Sosyal medya devi Messenger kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir özelliğin duyurusunu daha yaptı. İlk etapta Messenger’ın iOS uygulaması için yeni güvenlik kilitleri kullanılabilir olacak. Daha sonra ise bu özelliğin Android uygulamasına gelmesi planlanıyor.

Messenger için Yeni Güvenlik Seçenekleri

Messenger için Yeni Güvenlik Seçenekleri

Son yıllarda akıllı telefon teknolojisinde yaşanan gelişmeler ile beraber kullanıcıların hizmetine çeşitli güvenlik seçenekleri sunuluyor. iPhone modelleri son yıllarda Touch ID ya da Face ID güvenlik kilitleri ile korunmakta. Aynı şekilde Android modellerinde de bu güvenlik kilitlerine rastlamak mümkün. Facebook bu güvenlik seçeneklerini Messenger uygulaması için getireceğini açıkladı.

Kullanıcılar bu sayede mesajlaşma uygulaması için ek güvenlik seçeneklerini aktif edebilecek. Facebook’un mesajlaşma uygulaması artık Face ID ya da Touch ID kilitleri ile koruma altına alınabilecek. Yani kullanıcılar uygulamaya yüzlerini ya da parmak izlerini tanımlayabilecek. Şu an için bu özelliği iOS haricindeki cihazlar için kullanmak mümkün değil Facebook bu özelliği iPhone ve iPad kullanıcıları için sunuyor.

İlerleyen günlerde Messenger’ın Android uygulamasına da bu özelliğin gelmesi bekleniyor. Messenger’ın yeni güvenlik ayarlarını aktif etmek için Gizlilik menüsünde yer alan Uygulama Kilidi bölümüne gitmek ve ilgili işlemleri yapmak yeterli olacak.

Önlemler Genişletilecek

Önlemler Genişletilecek

Sosyal medya devinin gizlilik odaklı yenilikleri bununla da sunurlı değil. Şirket önümüzdeki aylarda Messenger kullanıcılarına kimden mesaj alabileceklerini belirleme şansını sunacak. Bir diğer özellik ise onaylanmamış kişiler tarafından gönderilen fotoğraflar ilk başta blur atılmış şekilde gösterilecek.

Mesajı alan kişi kendi isteği ile fotoğraf üzerindeki blur katmanını kaldırabilecek. Bu sayede kullanıcıların belirsiz kişiler tarafından rahatsız edici fotoğraflara maruz kalmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Sosyal medyada son dönemde rahatsız edici içeriklerin hızla yaygınlaşması şirketleri bu gibi önlemler almaya itiyor.

Facebook’un önümüzdeki günlerde bu özellikleri de test etmeye başlaması bekleniyor. Şirket daha önce bu özellikleri WhatsApp ve Instagram’da kullanıma sunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum