Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger ile İnstagram’ın DM Entegrasyonu Türkiye’ye Geldi

Facebook’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu Messenger ile Instagram DM’yi birleştirme özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu.
Facebook Messenger ile İnstagram’ın DM Entegrasyonu Türkiye’ye Geldi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında kullanıcı sayısı olarak Facebook’un öne çıktığı biliniyor. Şirket ayrıca Instagram ve WhatsApp gibi dev platformların da sahibi konumunda. Mark Zuckerberg’in başında olduğu şirket kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler üzerine çalışmaya devam ediyor.

Son dönemde Facebook’un kullanım kolaylığı sağlamak adına tüm uygulamalarını birbirine entegre ettiği çalışmalarda bulunduğu görülüyor.  Sosyal medya devi geçtiğimiz dönemde mesajlaşma uygulaması Messenger ile Instagram’ın özel mesajlaşma bölümünü bir araya toplayacağı bir sistemi test etmeye başladığını duyurmuştu.

Dünyanın pek çok bölgesinde kullanıma sunulan bu özellik an itibarıyla Türkiye’de de insanların beğenisine sunuldu. İsteyenler Messenger ile Instagram DM’lerini bir arada kullanabilecek.

Beklenen Entegrasyon Özelliği Türkiye’de

Beklenen Entegrasyon Özelliği Türkiye’de

Geçtiğimiz aydan bu yana dağıtımı süren entegrasyon özelliği Türkiye’ye geldi. Şirket Facebook uygulamalarının simgelerini bir arada göstererek, ‘Instagram’da mesajlaşmanın bir yolu daha var’ açıklamasını yapmıştı.

Sosyal medya devi yeni bir açıklama daha yaptı ve “En iyi Messenger özelliklerinden bazılarını Instagram’a getirmek için Messenger ve Instagram deneyimini birleştiriyoruz. Bu sayede hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın en iyi mesajlaşma deneyimine erişmiş olacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Açıklamaya göre Instagram kullanan kişiler için bir değişiklik yaşanmayacak. Asıl değişikliğin tek bir uygulama üzerinden iki platformdaki arkadaşlar ile etkileşim kurulması olduğu belirtiliyor. Şirket ilerleyen dönemde Messenger ile Instagram’ın DM bölümüne yeni özelliklerin geleceğini vurguluyor.

Bu özellikler arasında uygulamalar arasında iletişim, birlikte izle, kaybolma modu, selfie etiketleri, özel emoji tepkileri, sohbet renkleri, animasyonlu mesaj efektleri ve daha pek çok yenilik yer alıyor.

Messenger Özellikleri Instagram’a Geldi

Messenger Özellikleri Instagram’a Geldi

Yapılan değişiklik ile ilgili Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş değerlendirmede bulundu.

İnsanların özel alanlarda iletişim kurmayı tercih ettiğini gözlemlediklerini söyleyen Matraş, “Halihazırda bir milyardan fazla insan aile ve arkadaşlarıyla paylaşım yapmak, vakit geçirmek ve kendilerini ifade etmek için Messenger’ı kullanıyor. Biz de bu sebeple Messenger ve Instagram deneyimlerini birleştirerek Messenger’ın sahip olduğu en güzel özellikleri Instagram’da da erişilebilir kılmak istedik.” diye konuştu.

Matraş yeni güncelleme ile insanların sevdiklerine ulaşmak için hangi uygulamayı düşünmek gibi bir zahmetlerinin kalmayacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum