Yatırım yapmaya başla!

Facebook Messenger’a Görüntülü Görüşme Yapanları İlgilendiren Yeni Özellik Geldi

Facebook iletişim uygulaması Messenger için kullanıcı dostu bir özelliği daha yayına aldı.
Facebook Messenger’a Görüntülü Görüşme Yapanları İlgilendiren Yeni Özellik Geldi

2004 yılında geliştirilen sosyal medya uygulaması kullanıcıların beğenisini kazanacak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan platform geçmiş yıllardan bu yana büyük bir değişim geçirdi. Sosyal medya devi son dönemde dünyayı etkisi altına alan COVID4-19 pandemisine dair doğru bilgileri bir araya toplayacağı yeni bir bölüm oluşturacağını duyurmuştu.

Bunun yanı sıra daha önce test aşamasında olan başka özelliklerin de kullanıma sunulması devam ediyor. Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger da bu değişimden nasibini alıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde mesajlaşma uygulaması için ekran paylaşımı adında bir özelliğin test edildiği duyurulmuştu.

Son dönemde koronavirüs etkisiyle iletişim uygulamalarına olan ilgide büyük bir artış yaşandı. Facebook ise bu süreç ile beraber test sürecinde olan ekran paylaşımı özelliğini Messenger ve Messenger Rooms için kullanıma sundu.

Ekran Paylaşımı Özelliği Geldi

Ekran Paylaşımı Özelliği Geldi

Sosyal medya devi geçtiğimiz aylarda görüntülü konferans uygulaması Messenger Rooms’u kullanıma sundu. COVID-19 ile beraber Zoom, Skype, Hangouts gibi uygulamalar daha fazla kullanılır oldu. Facebook bu rekabete katılmak adına Messenger Rooms’u geliştirmişti. Şirket Zoom, Skype gibi uygulamalarda sıkça kullanılan ekran paylaşımı özelliğini Messenger ve Messenger Rooms için yayınladı.

iOS ve Android uygulamasına gelen güzellik ile Messenger’da 8 kişiye kadar olan grup görüşmelerinde ya da Messenger Rooms’ta 16 kişiye kadar olan görüntülü görüşmelerde ekran paylaşımı yapmak mümkün olacak. İlerleyen günlerse Messenger Rooms uygulamasında bu sayı 50 kişiye kadar çıkarılmış olacak.

Bu işlemi yapmak için sohbet esnasında alt menüyü genişletmek ve ‘Ekranınızı Paylaşın’ seçeneğine tıklamak gerekiyor. Sosyal medya devi ayrıca ilerleyen günlerde ekranları kimlerin paylaşabileceğini belirleyecek bir özellik yayınlayacağını açıkladı.

Şirketten bu konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Yakında ekranlarını kimlerin paylaşabileceğini kontrol etme özelliğini ekleyeceğiz ve Messenger Rooms uygulamasında ekranınızı paylaşabileceğiniz kişi sayısını 50’ye çıkaracağız. Bu yeni kontrollerle oda yöneticileri bir oda oluştururken ve çağrı sırasında ekranı paylaşma özelliğini yalnızca kendileriyle sınırlama veya özelliği tüm katılımcıların kullanımına sunma özelliğini belirleyebilecekler.” ifadelerine yer verdi.

Ekran paylaşımı özelliği Facebook’un iş odaklı iletişim uygulaması Workplace için daha önce kullanıma sunulmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum