Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Messenger Üzerinden Corona Virüsü ile İlgili Veri Akışı Sağlayacak

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger için Corona virüsüne özel bir bölüm oluşturdu.
Facebook, Messenger Üzerinden Corona Virüsü ile İlgili Veri Akışı Sağlayacak

Corona virüsü dünyanın tamamını alarma geçirmiş durumda. Çin’de ilk olarak görülen ve sonrasında dünya genelinde yayılan salgın nedeniyle sosyal hayat durma noktasına geldi. Uzmanlar insanları evlerinden çıkmamaları yönünde uyarıyor. Şirketlerin büyük bölümü çalışanlarının evlerinden çalışmalarını sağlıyor. Corona virüsü nedeniyle insanların büyük bölümü sosyal medya uygulamalarına akın etmiş durumda.

Bilgi akışı için pek çok kişi Facebook, Twitter, WhatsApp gibi uygulamalar aracılığı ile doğru bilgiye ulaşmak istiyor. Tabi bu durum beraberinde asılsız bilginin yayılmasına da zemin hazırlıyor. Sosyal mecralar üzerinden doğrulanmamış bilgiler yayılıyor ve insanların panik yaşamasına neden oluyor. Sosyal medya devi Facebook’un da bir süredir Corona virüsüne karşı yeni önlemler aldığı biliniyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde Corona virüsünü sebep göstermiş ve reklam politikasını katılaştırma kararı almıştı. Sosyal medya devi bu konuyla ilgili yeni bir adım daha atıyor. Mesajlaşma uygulaması Messenger aracılığı ile kullanıcılara veri akışı sağlanacak.

Messenger’a Yeni Bölüm

Messenger’a Yeni Bölüm

Bir süredir COVID-19’a karşı önlemler alan Facebook, bu önlemlerin kapsamını genişletiyor. Şirket mesajlaşma uygulaması Messenger’da salgına dair yeni bir bölüm oluşturuyor. Uygulama artık COVID-19 merkezine sahip olacak. Bu bölüme giren kullanıcılar, Dünya Sağlık Örgütü ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri gibi resmi mecralar üzerinden doğrulanmış bilgilere ulaşabilecek.

Burada kurumlar tarafından yapılmış son açıklamalar yer alacak ve kullanıcıların yanlış bir şekilde bilgilendirilmesinin önüne geçilmiş olacak. Sosyal medya devinin almış olduğu önlemler bununla sınırlı değil. Bilindiği üzere son dönemde insanların salgın nedeniyle evlerine kapanması sonrası sosyal medya uygulamalarına olan ilgi son derece arttı.

Bu durum Facebook ve Messenger gibi uygulamalarda da kendisini fazlasıyla hissettiriyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre Messenger kullanımına dair artışın yüzde 70 oranında olduğu belirtiliyor. Facebook’un Messenger’da herhangi bir kesinti yaşanmaması için yeni önlemler aldığı ifade ediliyor.

Facebook Önlemleri Katılaştırıyor

Facebook Önlemleri Katılaştırıyor

Facebook geliştiricileri platform üzerinde sahte bilginin yayılmasını önlemek için işi sıkı tutuyor. Maske, dezenfektan ve test kitlerine dair reklamların yasaklandığı biliniyor. Şirket arıca Microsoft, TikTok ve Dünya Sağlık Örgütü gibi kurumlar ile iş birliği yaptı.

Bu iş birliği çerçevesinde salgına karşı yazılım geliştiriliyor. ‘#BuildforCOVID-19 adlı proje ile beraber virüse karşı yeni çözümler üzerinde çalışılıyor. Sosyal medya devi Uluslararası Bilgi Kontrol Ağı’na bu projeye destek çerçevesinde 1 milyon dolar fon ayırdığını duyurdu.

Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 24 bin rakamını geçti. Salgına yakalanan insan sayısı ise 550 bin rakamına doğru ulaşıyor. Son günlerde Çin’de kontrol altına alınan salgın, İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa ve ABD gibi ülkelerde hızlı bir yükseliş trendine girdi. Ülkemizde de son açıklamaya göre 75 kişi hayatını kaybetti ve 3.629 kişi hastalığa yakalandı. Uzmanlar sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi konusunda insanları uyarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum