Yatırım yapmaya başla!

Facebook Mesajlaşma Uygulaması Messenger’ın Arayüzünde Değişikliğe Gitti

Sosyal medya devi Messenger arayüzünde yeniden değişikliklere imza attı.
Facebook Mesajlaşma Uygulaması Messenger’ın Arayüzünde Değişikliğe Gitti

Dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı olan Facebook, hizmet kalitesini artırmak adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere şirketin bünyesinde Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi platformlar bulunuyor. Sosyal medya devi tüm bu uygulamaları geçmiş yıllardan bu yana sürekli güncelliyor. Bu güncellemeler yeni özellik olduğu gibi arayüzün değişmesi şeklinde de gerçekleşebiliyor.

Son dönemde şirket Messenger uygulamasına yönelik bir dizi yenilik gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde Messenger’da kullanıcılara bir arada video izleme imkanı sunulacağı açıklanmıştı. Diğer yanda Instagram ve Messenger uygulamalarının mesajlaşma araçları birbirine entegre edilmeye başlamıştı. Bu süreçte sosyal medya platformu Messenger’ın arayüzünü güncelleme kararı aldı.

Messenger Görünümü Değişiyor

Messenger Görünümü Değişiyor

Facebook yaptığı güncelleme ile Messenger’da yeni logo ve özellikleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Renkli sohbet temaları, selfie çıkartmaları ve kaybolma modu adlı bir özellik yeni güncellemede yer alıyor. Şirketin bu değişiklik ile Messenger ile Instagram’daki kullanıcı kitlesini daha da yakınlaştırmak istediği anlaşılıyor. Yapılan değişiklik ile mesaj gönderme deneyimi içerisinde yaşanan evrimin yansıtıldığı açıklandı.

İknonda mavi yerine mavi ve pembe arasında geçiş yapan gradyan bir renge yer verilmiş. Gelen yeni temalar sayesinde kullanıcılara sohbetleri özelleştirme imkanı sağlanıyor. Kullanıcılar çektikleri selfie fotoğraflara çıkartmalar ve ikonlar ekleyebilecek. Messenger ile Instagram kullanıcılarının birbirleri ile konuşabilme özelliğinin ise ilk etapta Kuzey Amerika’da sunulacağı belirtiliyor.

Bir diğer yenilik ise kaybolma modu olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik ile sohbetler otomatik olarak yok oluyor. Facebook açıklamasında ilerleyen dönemde Oculus desteğinin de Messenger’a getirileceğini belirtiyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yaptığı açıklamalarda Messenger ile Instagram platformlarını birbirine yakınlaştıracaklarını belirtmişti.

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, “Her gün 10 milyon kişi konuşmalarını özelleştiriyor, böylece nasıl bağlanacağınız söz konusu olduğunda kişiselleştirmenin önemli olduğunu biliyoruz. Yeni logomuz ve varsayılan sohbet rengimizin yanı sıra, aşk ve batik gibi yeni sohbet temaları ve özel tepkiler de sunuyoruz. Yakında çıkacak selfie çıkartmaları ve kaybolma modu gibi yeni zevk özellikleriyle birlikte sohbetlerinizi eğlenceli ve kişiselleştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.” ifadelerine yer verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum